„Ústav má dvě hlavní oblasti výzkumu, první jsou geovědy - tedy zkoumání přírodních jevů a procesů, které působí na chování, vývoj a stabilitu hornin v zemské kůře. Druhou oblastí výzkumu jsou materiálové vědy, například příprava skel nových vlastností, vývoj nových kompozitů pro medicínské aplikace, hlavně náhrady kostních tkání nebo zpracování a využití nejrůznějších druhů odpadů,“ popsal ředitel Josef Stemberk vedení Akademie věd činnost ústavu. V současné době zde pracuje 113 pracovníků, z toho 52 výzkumných a 13 doktorandů.
Ústav sídlí v nejstarší železobetonové stavbě Prahy
Mezinárodní spolupráce se úspěšně rozvíjí především v oblasti geověd. Spolupracující instituce najdeme na Islandu, Špicberkách, Tchaj-wanu, Mexiku, Peru, Chile ale i v Japonsku a USA. Ústav je zapojen do evropské monitorovací sítě TecNet, která pomocí dvouset citlivých přístrojů sleduje 3D pohyby tektonických desek ve zhruba stovce seismicky aktivních lokalit.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva