Studentské týmy se během pátého ročníku Horizon Grand Prix několik měsíců věnují obnovitelným zdrojům. Chtějí totiž navrhnout vlastní model auta na vodík, a nabídnout tak praktické řešení problémů, které jsou spojeny se změnou klimat
Model auta na vodík na první pohled vypadá jako běžné autíčko na dálkové ovládání. Liší se ale vodíkovým palivovým článkem a svým dojezdem. Inovační úpravy jsou plně v rukou školních týmů, jež vedou jejich učitelé. Program navíc propojuje školy s průmyslovými společnostmi, které pracují na bezemisních technologiích. Studenti tak poznávají současný průmysl a kariérní možnosti a zároveň se seznamují s praktickými možnostmi obnovitelných zdrojů a technologickými trendy.
Šestihodinový závod, jehož cílem je ujet co nejvíce kol na závodní dráze, důkladně prověří, který z dvou desítek nominovaných týmů závodní auto zkonstruoval nejlépe. Časová náročnost závodu přitom ukáže, jaké jsou výhody vodíku. Zatímco se samotnou baterií dokáží auta na dálkové ovládání jezdit maximálně 15 minut, s vodíkovým pohonem až hodinu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva