Všichni se také mohli seznámit s tím, jak vlastně fungují solární panely a tepelná čerpadla, a to díky z dceřiných firem ČEZ ESCO. Hlavní gró ovšem spočívalo na bedrech těch, jejichž náplní práce je starost o sítě vysokého napětí a vše s tím související.
„Předvedli jsme jim všechny naše pomůcky a ukázali různé způsoby práce a vychytávky, aby si dovedli představit, co vlastně práce pod napětím obnáší. Za odborného výkladu kolegů si mohli prohlédnout i osahat vybavení našich pohotovostních, dílenských a měřících vozů. Práce pod napětí přitom není jen o „natahování drátů“ či odstraňování poruch. Pod napětím se třeba uklízejí i exteriéry a interiéry distribučních stanic, takže kromě izolátorů, konzolí, bypassů a dalších věcí, například viděli i speciální vysavač s izolovanou sadou na čištění vnitřku stanic či elektrickou kosu, u níž se dá vyměnit hlavice na sečení trávy za kotouč pily, abychom mohli odstraňovat i náletové dřeviny. Ti starší patnácti let se mohli navíc díky vysokozdvižné plošině podívat na své město z výšky. Kolegové z diagnostiky pak ukazovali, jak se vyhledávají sítě a měří napětí pod zemí. I to si mohl každý vyzkoušet pomocí trasovací soupravy,“ zestručnil obsah projektového dne Lukáš Zavoral, vedoucí skupiny Práce pod napětím Ústí nad Labem – Koštov.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komerční tisková zpráva