ČEZ: Z malých táborníků budoucí zaměstnanci elektrárny Dukovany? Kdo ví…

13.08.2021 21:33 | Zprávy

Zastavit stroje a vyhlásit závodní dovolenou, to je jedna z věcí, která v rámci provozu Jaderné elektrárny Dukovany nepřipadá v úvahu. Její nepřetržitý provoz je nutný pro zajištění bezpečnosti a spolehlivosti dodávek i v letních měsících, během kterých si většina zaměstnanců vybírá zaslouženo dovolenou. Proto energetici pro děti svých zaměstnanců už popáté uspořádali příměstské tábory pod chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany. Letos to byly dva týdenní turnusy, kterých se zúčastnilo přes čtyřicet dětí ve věku od šesti do dvanácti let.

ČEZ: Z malých táborníků budoucí zaměstnanci elektrárny Dukovany? Kdo ví…
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„Pro všechny rodiče, kteří musí zejména o letních prázdninách pracovat, jsou příměstské tábory velká pomoc. Dětem se na táboře líbí a my víme, že je o ně dobře postaráno a je pro ně připraven zajímavý program," říká přípravář projektu Aleš Hejtmánek, jehož děti se zúčastnily I. turnusu.

Pestrý program probíhal nejen v Infocentru elektrárny, ale také v základní škole v nedaleké partnerské obci Dukovany, která se stala na dva týdny hlavním zázemím pro čtyřicítku táborníků. V průběhu obou týdnů se děti seznámily s činností dukovanských hasičů, speciální jednotky Policie ČR, která sídlí přímo v elektrárně, vyzkoušely si hry na trénink mozku, zdokonalily se v angličtině, vyrazily na výlet do zábavního centra Permonium v Oslavanech nebo na zříceninu hradu Templštýn. Nevynechaly ani nedalekou přečerpávací vodní elektrárnu Dalešice a na závěr tábora si užily loutkové dřevěné divadlo.

„Je dobře, že se nám i při platných opatřeních podařilo i letos tábory uskutečnit. Děti se kromě jiného také podívaly do výcvikového simulátoru, což pro ně byl obrovský zážitek. Věřím, že je místo, kde pracují jejich rodiče zaujalo a až povyrostou, tak se s některými z nich budeme potkávat na jaderných maturitách a letních univerzitách a třeba se v následujících letech stanou našimi kolegy,“ říká ředitel elektrárny Roman Havlín.

Pro většinu dětí, jejichž rodiče v elektrárně pracují, je elektrárna známé prostředí a hodně už o jejím provozu vědí. Proto pro ně nebyl problém vyplnit energetický kvíz (více zde) a na závěr tábora získat plyšového Watíka nebo Joulinku.

Organizačně příměstské tábory zajistily Jazyková škola Alrete z Ivančic a Třebíčské centrum.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Michal Zuna byl položen dotaz

Jaká je podle vás pravděpodobnost, že na nás Rusko zaútočí?

Tvrdíte, že je třeba si ho držet co nejdál od těla, to nerozporuji, na druhou stranu, myslíte, že má Ukrajina šanci ho vojensky porazit i se vší pomocí od jiných států, včetně nás? Protože zatím to tak nevypadá a je mi tak Ukrajiny i líto. Myslím, že vyhasí strašně moc životů a ,,zbytečně", že tato ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Spolek Ochránce zemědělců: Ústavní stížnost je jediná naděje na spravedlnost, zemědělci se na ni skládali jako na Národní divadlo

10:17 Spolek Ochránce zemědělců: Ústavní stížnost je jediná naděje na spravedlnost, zemědělci se na ni skládali jako na Národní divadlo

Sněmovní kluby ANO a SPD dnes oznámily, že podpořily podání ústavní stížnosti proti § 9 nařízení vlá…