ČEZ končí s plastovými lahvemi v kancelářích: ročně uspoří 1,5 tuny plastu, výhledově pak až 6,5 tun

03.09.2020 22:11 | Zprávy

Jednorázové plastové vody mají od září v kancelářích Skupiny ČEZ utrum. Nahradí je karafy, výdejníky s filtrací a sady na výrobu perlivé vody.

ČEZ končí s plastovými lahvemi v kancelářích: ročně uspoří 1,5 tuny plastu, výhledově pak až 6,5 tun
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Energetici díky tomu ušetří až 1,5 tuny plastových obalů ročně, což odpovídá 32 plně naloženým žlutým kontejnerům. Do konce roku chce ČEZ opatření rozšířit i na tak zvané ochranné nápoje pro zaměstnance ve výrobě a v distribuci. 

V zasedacích místnostech Skupiny ČEZ už nezbydou po schůzkách žádné nedopité lahvičky na vyhození. Místo typických plastových třetinek totiž společnost přechází na skleněné karafy a filtrační konvice, milovníky bublinek pak uspokojí čerstvě vyrobená sodovka. Jedná se o první krok v plánu do konce letošního roku skoncovat s jednorázovými plastovými lahvemi v celé společnosti. 

„Ve firmě se nám díky ekologicky smýšlejícím zaměstnancům daří dobře třídit. Jen za loňský rok jsme například odevzdali k recyklaci přes devět tun použitých baterií a jen ve třech kancelářských budovách centrály v Praze vytřídili 9 tun plastových obalů a plastů. Jenže i na odvoz, recyklaci a další zpracování odpadů se spotřebuje spousta energie a surovin. Jednodušším a efektivnějším řešením je proto odpady vůbec nevytvářet,“ říká ředitelka divize správa a lídr udržitelného rozvoje ve Skupině ČEZ Michaela Chaloupková. 

Vyřazení jednorázových plastových lahví z objednávek kancelářských potřeb tak je prvním z kroků, které energetici realizují. Díky tomu předejdou vzniku více než 1,5 tuny plastového obalu ročně, což odpovídá plně naloženým 32 žlutým kontejnerům o objemu 120 litrů. Pro ty, kdo nedůvěřují vodě přímo z kohoutku, jsou k dispozici na vodovodní řád napojené výdejníky vody opatřené filtrací a filtrační konvice. 

Ještě do konce tohoto roku chce ČEZ navázat dalšími opatřeními, která budou řešit problematiku tak zvaných ochranných nápojů. Jedná se o nápoje se speciálním minerálním složením, které zaměstnavatel ze zákona poskytuje pracovníkům vystaveným nevyhovujícím mikroklimatickým podmínkám – např. práci ve vysokých teplotách. V ČEZ se to týká především zaměstnanců ve výrobě a v distribuci. Pokud by se podařilo nahradit jednorázové lahve i v této oblasti, mohla by úspora plastových obalů v budoucnu stoupnout o dalších téměř 5 tun ročně.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Josef Bernard byl položen dotaz

Vaše ,,pomoc" živnostníkům

Jak nám má pomoci odložení plateb na pojištění, když zálohy stejně tak či tak budu muset uhradit? Paradoxně když se mi nebude v podnikání dařit, tak kde pak vzít peníze na zaplacení záloh, které jste dost zvýšili? Nemyslíte, že by bylo prospěšnější, kdybyste je nezvyšovali? Tvrdíte, že je to kvůli d...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Drogy v dobách totality

16:14 Policie ČR: Drogy v dobách totality

Národní protidrogová centrála oslavila 33. výročí svého vzniku. Během slavnostního programu ředitel,…