ČOI: Na Ostravsku je možná falešný „inspektor“

04.01.2017 14:41 | Zprávy

V posledních dnech minulého roku Česká obchodní inspekce od různých podnikatelů na Ostravsku zaznamenala informaci, že údajně byli součástí jakési „podivné“ kontroly ČOI. Ani jednoho z podnikatelů, kteří se na Českou obchodní inspekci obrátili s tím, že u nich byl inspektor a choval se podezřele, přitom inspekce nekontrolovala.

ČOI: Na Ostravsku je možná falešný „inspektor“
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

V jednom případě se podnikateli nezdálo něco v pořádku, tak požadoval opětovné předložení průkazu, na což údajný inspektor prý reagoval tím, že okamžitě opustil provozovnu. Ve druhém případě bylo údajně na průkazu uvedeno jméno „Michal Přeučil“. Tento muž, který se prý označil jako „inspektor“, údajně vybral „pokutu“ 1 000 Kč a bez zápisu odešel. Žádné další informace podnikatelé neuvedli, bylo jim doporučeno obrátit se na Policii ČR.

Česká obchodní inspekce tímto vyzývá další podnikatele v regionu, pokud se setkali s podobným jednáním, kdy je měl navštívit údajný inspektor České obchodní inspekce a nevystavil protokol o kontrole, aby se obrátili jak na místně příslušný inspektorát v Ostravě, tak také na Policii ČR. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o dva nesouvisející případy v celkem krátkém časovém rozpětí, Česká obchodní inspekce považuje za důležité varovat podnikatele v regionu.

Doporučujeme při případných kontrolách řádně prohlédnout předložené služební průkazy (jsou opatřeny hologramem) a varujeme především před jménem „Michal Přeučil“, které bylo údajně uvedeno při jedné ze zmíněných „kontrol“ na Ostravsku. Podnikatelé v případě jakýchkoliv pochybností si mohou vždy telefonicky ověřit totožnost inspektorů na místně příslušném inspektorátu. Telefonní číslo najdou podnikatelé v sekci kontakty na stránkách http://www.coi.cz/cz/o-coi/kontakty-inspektoraty/. (Například Ostrava má tel. 554 818 211.)

Skutečný inspektor po každé kontrole (bez ohledu na výsledek) vystaví podnikateli písemný doklad, na kterém je uvedený příslušný inspektorát (s telefonním číslem), jména inspektorů (včetně služebních čísel) a také identifikace kontrolované provozovny a jednu kopii podnikateli inspektoři vždy ponechají. Pokutu příkazem na místě smí inspektor uložit pouze do výše 5 000 Kč za porušení zákona o ochraně spotřebitele. Rozhodně bez vytištěného a podepsaného dokladu a s vypsaným porušením konkrétních paragrafů neplaťte inspektorům žádné peníze v hotovosti (vždy je navíc možné uhradit sankci i přímo na inspektorátu). 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: CHKO Soutok přinese zvýšenou administrativu a finanční zátěž Břeclavsku

7:23 Hospodářská komora: CHKO Soutok přinese zvýšenou administrativu a finanční zátěž Břeclavsku

Vyhlášení Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Soutok přinese Břeclavsku zvýšenou administrativní a fina…