Jedná se o společný projekt ČVUT v Praze, VŠCHT Praha a Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, kteří akci organizačně a programově zajišťují. Významným vystavovatelem je také Univerzita Karlova a mnoho dalších vysokých škol, ústavy Akademie věd ČR, Armáda ČR, ZOO Praha a další instituce.
Letošní 9. ročník má téma „Digitální svět“. Pro účastníky akce bude na venkovních stanovištích připraven bohatý interaktivní program, kde se populárním způsobem představí přírodovědné, technické i humanitní obory. Nebudou chybět ukázky vědy a techniky s nevšedními pokusy a experimenty, které si zájemci mohou sami vyzkoušet. Vše bude probíhat za podmínek zvýšené hygieny a v souladu s aktuálními doporučeními a mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví ČR a MŠMT.
V Tech zóně ČVUT v Praze se bude prezentovat většina jeho fakult a Masarykův ústav vyšších studií se svými zajímavými exponáty, vědeckými projekty, názornými demonstracemi a ukázkami moderní techniky a rozvíjejících se technologií. K vidění budou tyto expozice: Olympijský kanál a digitální technologie, Ukázka zdymadla, Cukrovka a technologie, Kouzlíme s wITches, formule týmu eForce FEE Prague Formula, Algoritmy, automatizace, aplikace, Historická města a jejich proměna, motocykl týmu MotoStudent, Lidské tělo v digitální podobě, Cesta časem do věnného města Hradec Králové a Honba za pokladem. Na mladší návštěvníky čeká edukativní hra Mladý inženýr, která spojuje vědu, techniku a zábavu.
VědaFest se koná pod záštitou MŠMT ČR, Magistrátu hl. m. Prahy, MČ Prahy 6 a patronem akce je známý vědec profesor Václav Pačes. Vstup na veškerý program je zdarma.
Od 8. září do 31. října 2021 bude probíhat i online VědaFest, který mohou sledovat zájemci z celého Česka. V této online verzi je pro úspěšné řešitele soutěžního kvízu „Chytrá hlava“ připraveno několik krásných cen od ČVUT v Praze, VŠCHT Praha, Průša Research a ZOO Praha. Více informací o akci najdete ZDE.
České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. Podle Metodiky 2017+ je nejlepší českou technikou ve skupině hodnocených technických vysokých škol. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií). Studuje na něm přes 17 800 studentů. Pro akademický rok 2021/22 nabízí ČVUT svým studentům 227 akreditovaných studijních programů a z toho 94 v cizím jazyce. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. Podle výsledků Metodiky 2017+ bylo ČVUT hodnoceno ve skupině pěti technických vysokých škol a obdrželo nejvyšší hodnocení stupněm A. ČVUT v Praze je v současné době na následujících pozicích podle žebříčku QS World University Rankings, který hodnotil 1673 univerzit po celém světě. V celosvětovém žebříčku QS World University Rankings je ČVUT na 403. místě a na 12. pozici v regionálním hodnocení „Emerging Europe and Central Asia“. V rámci hodnocení pro „Engineering – Civil and Structural" je ČVUT mezi 151. – 200. místem, v oblasti „Engineering – Mechanical“ na 201. – 250. místě, u „Engineering – Electrical“ na 201. až 250. pozici. V oblasti „Physics and Astronomy“ na 201. až 250. místě, „Natural Sciences“ jsou na 254. příčce. V oblasti „Computer Science and Information Systems" je na 201. – 250. místě, v oblasti „Material Sciences“ na 301. až 350. místě, v oblasti „Mathematics“ na 351. až 400. místě a v oblasti „Engineering and Technology“ je ČVUT na 221. místě. Více ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.