Stejně tak oceňuje úmysl vytvořit investorům „bezpečné prostředí pro jejich investice do energetiky“. CZEPHO vnímá tento deklarovaný cíl jako slib, že se ze strany státu již nebudou opakovat retroaktivní kroky, jako bylo například zpětné snížení podpory formou tzv. solární daně apod.
Na druhou stranu CZEPHO zásadně nesouhlasí s podílem OZE na energetickém mixu v roce 2040, který považuje za značně podhodnocený. Státní energetická koncepce nereflektuje potenciál ani ekonomiku výroby elektřiny z jednotlivých zdrojů. Právě obnovitelné zdroje dlouhodobě vykazují radikální pokles výrobních nákladů v porovnání např. s tradičními zdroji, kde je trend zcela opačný. „V tomto směru je koncepce velmi zpátečnická, je to jako kdyby se v době mobilních sítí rozhodly telekomunikace budovat telefonní budky,“ říká předseda představenstva CZEPHO Petr Klimek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva