ČeSU: Rovnice znalost angličtiny rovná se větší šance na dobrý plat platí

26.06.2012 12:52 | Zprávy

Absolventi hovořící anglicky budou hledat dobře placenou práci podstatně lépe.

ČeSU: Rovnice znalost angličtiny rovná se větší šance na dobrý plat platí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

Česká studentská unie (ČeSU), největší síť studentských organizací v České republice, zveřejnila závěry z unikátního průzkumu „ČeSU TOP studenti“ mezi manažery personálních oddělení o požadavcích na absolventy vysokých škol. Pro zaměstnavatele je z dovedností nejvíce důležitá znalost anglického jazyka (89 %), která ale absolventům českých vysokých škol často chybí (57 %).

Všichni manažeři personálních oddělení (100 %) považují znalost anglického jazyka u absolventů vysokých škol za důležitý prvek z hlediska uplatnitelnosti na trhu práce. Když tito zaměstnavatelé přijímají absolventy, znalost angličtiny je nutná u 89 % z nich. Nadpoloviční většina zaměstnavatelů (57 %) uvádí, že znalost angličtiny by měli absolventi zlepšit.

„I když soukromý sektor v době krize nabírá méně absolventů než před krizí, stále je o kvalitní vysokoškoláky se znalostí jazyků zájem. A firmy to dokáží finančně ocenit. Více než tři pětiny (61 %) z námi oslovených společností nabízí vysokoškolákům vyšší než průměrný plat. Z toho 19 % firem nabízí nástupní plat v rozmezí 32 až 36 000 korun,“ řekl k průzkumu Jiří Kohout, mluvčí České studentské unie.

Zaměstnavatelé si vybírají studenty se zkušenostmi. Až 93 % manažerů personálních oddělení si myslí, že absolventi by měli již při studiu na vysoké škole získat pracovní zkušenost či praxi z oboru svého studia. Nemusí se však jednat pouze o pracovní zkušenost. Doporučení zaměstnavatelů je vycestovat za zkušeností do zahraničí. Například formou programu Erasmus (75 %), nebo formou zahraniční stáže (52 %). Poměrně vysoce je hodnocena účast absolventů během studia na případových studiích a workshopech pořádaných samotnými společnostmi (55 %). Zkušenost ze studentské organizace či projektu během vysoké školy (43 %) je hodnocena lépe, než zkušenost mimo obor studia (36 %).

„Jsem rád, že zaměstnavatelé umí ocenit zkušenosti uchazečů o práci ze studentských organizací. Studenti toto začali vnímat, a proto v poslední době vzniká relativně hodně studentských organizací,“ dodává Jiří Kohout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Hospodaření ČT

Prosadili jste zvýšení poplatků pro ČT a ČR. Jak ale vysvětlíte, že budeme platit víc, ale systém kontroly hospodaření jste ponechali tak jak je - tedy neprůhledný? Proč, když jde o veřejnou službu, z veřejných peněz, nemá veřejnost možnost nahlédnout do toho, jak se s jejich penězi nakládá? To vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Mezinárodní pátrání a předávání osob běží na plné obrátky

16:13 Policie ČR: Mezinárodní pátrání a předávání osob běží na plné obrátky

V první polovině dubna zajistili policisté z Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci předán…