V celé republice bylo pro volby do zastupitelstev obcí zaregistrováno celkem 23 261 kandidátních listin. Největší výběr budou mít voliči v hlavním městě, kde je pro volby do magistrátu zaregistrováno 1064 kandidátů. Nejvíce kandidátních listin, konkrétně 29, je zaregistrováno v Hošťálkové na Vsetínsku. Kandidáty pouze z jedné volební strany budou voliči vybírat v 1 778 obcích. V nejméně 11 obcích se volby neuskuteční, protože zde nebyla podána kandidátní listina nebo je počet kandidátů nedostatečný.
„O mandát v komunálních volbách usiluje 195 392 kandidátů. Tedy téměř o 21 tisíc méně než v roce 2018, kdy se konaly poslední řádné volby do obecních zastupitelstev. Počet kandidujících se může do voleb ještě změnit, neboť někteří mohou být v zákonné lhůtě navrhující stranou odvoláni či mohou sami odstoupit,“ říká 1. místopředsedkyně Českého statistického úřadu Eva Krumpová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva