Čínská velvyslankyně navštívila Zlínský kraj

11.09.2016 15:58 | Zprávy

Svou dvoudenní návštěvou poctila Zlínský kraj velvyslankyně Čínské lidové republiky v ČR, její excelence Ma Keqing. Spolu s doprovodem do regionu přijela na základě pozvání senátora Ivo Valenty.

Čínská velvyslankyně navštívila Zlínský kraj
Foto: Archiv autora.
Popisek: Dvoudenní návštěvou poctila Zlínský kraj velvyslankyně Čínské lidové republiky v ČR, její excelence Ma Keqing. Přijela na pozvání senátora Ivo Valenty (na snímku).

„Program jsem měla nabitý, a to v pozitivním slova smyslu. Musím říci, že mi umožnil poznat region z několika stránek,“ uvedla Ma Keqing.

Velvyslankyni na Moravě čekal pestrý program. Navštívila základní a mateřskou školu v Kašavě – tedy obci, která se stala vesnicí roku Zlínského kraje 2016. Prohlédla si domov pro seniory v Lukově, seznámila se s chovem skotu v Břestu a navštívila také strategickou průmyslovou zónu v Holešově.

„Jsem přesvědčena, že region má potenciál přijímat jak čínské investory, tak i turisty. Je to téma, které nyní můžeme se zástupci Zlínského kraje a mým hostitelem, senátorem a podnikatelem Ivo Valentou, začít rozvíjet,“ doplnila velvyslankyně.

„Česká republika, i její regiony, jako například Zlínský kraj, potřebuje významné investory. V tomto kontextu vnímám spolupráci s Čínou za klíčovou. Proto jsem také pozval paní velvyslankyni na oficiální návštěvu našeho kraje. Považuji za nezbytné, aby se s ním seznámila osobně. Spolupráce totiž může probíhat v mnoha oblastech – od sféry obchodní a podnikatelské, až po oblast cestovního ruchu,“ doplnil senátor a podnikatel Ivo Valenta.

Paní velvyslankyně se tak spolu s panem senátorem Valentou zúčastnila také Slováckých slavností vína a otevřených památek v Uherském Hradišti, které v ní zanechaly hluboký dojem. Ochutnala místní burčák, zatančila si slovácké tance, zkusila lisovat víno a jeden z členů delegace si dokonce vyzkoušel i slovácký kroj.

„Překvapilo mne, kolik lidí se slavností aktivně účastí a jak dokáží prožívat jejich atmosféru. Je dobře, že Češi přikládají tak velký význam tradicím. Mimochodem právě tradice je společným jmenovatelem pro oba národy,“ uzavřela Ma Keqing.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Český rychlostní rekord má 20 let, Pendolina už najela skoro 39 milionů kilometrů

7:14 České dráhy: Český rychlostní rekord má 20 let, Pendolina už najela skoro 39 milionů kilometrů

Tento týden uplynulo 20 let od vytvoření posledního českého železničního rychlostního rekordu 237,04…