Hlavními hrdinkami příběhu s názvem Dobrovolnictví jsou dvě stejně staré dívky: Markéta, členka Tamjdemu a Saša, grafička z reklamní agentury, které bylo dobrovolnictví vzdálené. Přesto se rozhodla zkusit ve svém životě něco nového a vyrazila jako dobrovolnice na pracovní víkend. Na koňské farmě občanského sdružení Ryzáček vysekávala křoví, pomáhala stavět ohrady a pracovala ve stájích.
Markéta Votavová, dlouholetá členka sdružení Tamjdem, vysvětlila, v čem vidí podstatu dobrovolnické pomoci: „Já jsem do toho šla, abych si odpočinula od komerční sféry. Zároveň mě to neuvěřitelně naplňuje a myslím si, že všichni, co s námi na ty projekty jezdí, berou dobrovolnictví jako něco, kde se něco naučí, obohatí sami sebe, a zároveň tím pomohou druhým.“
Každý, kdo se aktivně snaží přispívat k zlepšení kvality života ve svém okolí, se mohl od listopadu 2013 do ledna 2014 přihlásit do společného projektu České televize a Skupiny ČEZ Příběhy neobyčejné energie. Sešlo se na 500 projektů, z nichž bylo k televiznímu zpracování vybráno osm. Vedení projektu se ujala oceňovaná dokumentaristka Erika Hníková. „Mám radost nejen z toho, že se povedlo najít zajímavá témata a osobnosti s neobyčejnou energií, ale že se povedlo natočit i z filmařského hlediska výjimečný projekt,“ zhodnotila Erika Hníková společné úsilí českých dokumentaristů.
Sašiny zážitky a dojmy z pracovního víkendu v režii Zdeňka Tyce odvysílá ČT2 v neděli 9. listopadu od 18.15 hod. Všechny odvysílané příběhy podpoří Nadace ČEZ celkovou částkou 1,5 milionu korun. O tom, kolik který projekt dostane na svůj další rozvoj peněz, rozhodnou diváci prostřednictvím SMS hlasování.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČEZ