CzechInvest učí sociální podniky ze Zlínského kraje, jak vybudovat silnou značku

15.11.2022 15:44 | Tisková zpráva

Manažeři sociálních podniků ze Zlínska se minulý týden zúčastnili workshopu, kde diskutovali o tom, jak vybudovat silnou značku nebo jak lépe porozumět svým zákazníků. Akce se uskutečnila ve středu 19. října a své zkušenosti sociálním podnikům předal zkušený lektor Petr Kouble, který stál v čele marketingových týmů několika velkých českých firem.

CzechInvest učí sociální podniky ze Zlínského kraje, jak vybudovat silnou značku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Účastníci se dozvěděli několik jednoduchých tipů a triků, jak postavit silnou značku a jakým způsobem komunikovat unikátní vlastnosti produktu nebo příběh svého podnikání. Nejdůležitějším prvkem pro budování značky totiž není pěkné logo ani drahý inzerát, ale je to právě autentičnost, díky které mohou sociální podniky konkurovat velkým firmám nebo jim být minimálně rovnocenným obchodním partnerem.

„Jsem velmi ráda, že přijeli zástupci sociálních podniků z celého kraje a sdíleli mezi sebou své úspěchy i problémy, které řeší. Tito podnikatelé jsou pro naši společnost velkým přínosem, a přitom jim stále nevěnujeme dostatek pozornosti a podpory. To chceme v našem kraji změnit,“ uvedla ředitelka regionální kanceláře CzechInvestu pro Zlínský kraj Lenka Kalužová.

Ve Zlínském kraji donedávna chyběla jakákoliv podpora sociálních podniků na regionální úrovni. To se právě agentura CzechInvest snaží svými aktivitami změnit.  Začalo to mapováním potřeb těchto podniků přímo v jejich provozech a rozhovory s majiteli.  Během léta navštívil CzechInvest například 1. Valašskou dílnu ve Valašském Meziříčí, Gazeli servis ve Vsetíně a Centrum Veronica v Hostětíně. „Během návštěv byla velmi často skloňována potřeba síťování a vzdělávání v oblasti marketingu. Proto jsme pro první vzdělávací akci vybrali téma ‚Jak na marketing a budování značky‘. Vnímali jsme, že je aktuálně nejvíce potřeba, aby naše sociální podniky dokázaly být i v této nelehké době konkurenceschopné,“ dodává Lenka Kalužová. 

Zlínskému CzechInvestu se povedlo přitáhnout k podpoře sociálního podnikání pozornost dalších významných regionálních institucí, jako je Krajský úřad Zlínského kraje v zastoupení statutární náměstkyně hejtmana paní Hany Ančincové, Krajská hospodářská komora, Technologické inovační centrum nebo Úřad práce. Téma sociálního podnikání je v České republice stále těžce uchopitelné a velmi tomu pomůže připravovaný zákon o sociálním podnikání. Podniky se často ztotožňují s názvem sociální nebo enviro-sociální podnik a věnují se zaměstnáváním osob se speciálními potřebami a některé se zaměřují čistě na environmentální témata.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Výměna manželek

Myslíte, že je problém v pořadu? A co třeba sociální sítě, kam rodiče často dávají fotky svých dětí bez jejich souhlasu? Nebo třeba videa, která s nimi točí a dávají na internet? To nemyslíte, že je třeba řešit spíš, než jeden pořad?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

BESIP: Statistiky 2024. Méně úmrtí, těžkých zranění i přestupků mladých řidičů

20:16 BESIP: Statistiky 2024. Méně úmrtí, těžkých zranění i přestupků mladých řidičů

Statistiky nehodovosti za rok 2024 ukazují pokles počtu smrtelných nehod, zranění a přestupků mladýc…