Čtyřtýdenní tréninkový program byl zaměřen na celý cyklus produkce uranu s větším akcentem na řešení likvidace a sanace po těžbě uranových rud, radiační ochranu a geofyzikální a jiné metody průzkumu lokalit s možným výskytem radioaktivních minerálů. Kurzu se zúčastnili dva experti na aplikovanou geologii z Demokratické republiky Kongo a pět zástupců Čínské lidové republiky, jejichž specializace byla rovnoměrně rozdělena mezi témata kurzu, tedy geofyzika, geologie, nakládání s vodami, radiační ochrana a vrtné práce. Kromě desítek hodin teoretických lekcí, v nichž účastníkům předávali své zkušenosti nejen experti z řad zaměstnanců státního podniku DIAMO, ale i odborníci z předních českých institucí a firem (Státní úřad pro jadernou bezpečnost, Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská Českého vysokého učení technického, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, ÚJV Řež, OPV, s. r. o., a další nezávislí experti), čekalo na účastníky celkem 11 exkurzí na pracovištích zmiňovaných pražských univerzit, na Státním úřadě radiační ochrany a na lokalitách státního podniku DIAMO, včetně prohlídek sanačních technologií. Jedním z velmi zajímavých bodů programu byla návštěva Hornického muzea v Příbrami, kde za odborného a poutavého výkladu pana doktora Velfla zhlédli účastníci kurzu sbírky muzea, expozici v bývalé Cáchovně, historickou důlní techniku včetně parních těžních strojů a navštívili podzemí březohorských dolů.
V pátek 29. března 2019, po 4 týdnech intenzívního plnění školicího programu, proběhlo závěrečné zhodnocení a kurz byl ukončen slavnostním předáním certifikátů účastníkům.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva