Den otevřených dveří na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT

20.11.2015 7:36 | Zprávy

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská Českého vysokého učení technického v Praze pořádá dne 24. listopadu 2015 od 9.00 hodin Den otevřených dveří pro uchazeče o studium.

Den otevřených dveří na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT

Hlavní program bude probíhat od 12.30 do 13.30 v budově fakulty na adrese Břehová 7, Praha 1. Po celý den od 9.00 do 15.00 hodin bude možné navštívit i jednotlivé katedry sídlící na adresách V Holešovičkách 2, Praha 8 a Trojanova 13, Praha 2.

V rámci dne otevřených dveří mohou zájemci navštívit řadu unikátních laboratoří a špičkových pracovišť fakulty, samozřejmě s ohledem na probíhající experimenty. Vidět tak mohou, např. jaderný reaktor Vrabec, fúzní tokamak Golem a mnoho dalších. Přímo v hlavní budově fakulty jsou již tradičně předváděny oblíbené a zajímavé pokusy.

Od 16.30 hodin je navíc pro zájemce připravena lekce přípravného kurzu matematiky a fyziky pro studium na vysokých školách. Jednotlivé lekce trvají přibližně 70 až 90 minut a jsou pro všechny příchozí zdarma. Místem konání je Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská (Břehová 7, Praha 1). A pokud se někdo o fyziku a matematiku (informatiku nebo chemii) zajímá více, doporučuje fakulta další velmi oblíbené akce, kterými jsou například Den na Jaderce (série exkurzí „šitá na míru“; http://dennajaderce.fjfi.cvut.cz), Týden vědy na Jaderce (v termínu 19. - 23. 6. 2016; http://tydenvedy.fjfi.cvut.cz/), Letní studentská konference TCN (30. 7. - 13. 8. 2016; http://tcn.fjfi.cvut.cz/) nebo vedení prací SOČ a populárně naučné přednášky na středních školách.

„Uchazeči o studium na naší fakultě se samozřejmě zajímají o podrobnější informace o studiu a o podmínkách přijetí. Stále ale roste množství dotazů týkajících se možností zapojení se do výzkumné činnosti už během studia, možností studijních pobytů v zahraničí a nabídky uplatnění. Svědčí to o zodpovědnějším přístupu k vlastnímu vzdělání. Díky tomu se studenti například nebojí studovat i náročnější obory,“ uvedl Ing. Libor Škoda z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. „Také oceňují rodinnou atmosféru a možnosti společenského a sportovního vyžití.“

Více informací najdete na http://www.fjfi.cvut.cz/

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 23 000 studentů. Pro akademický rok 2014/15 nabízí ČVUT svým studentům 110 studijních programů a v rámci nich 441 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2014 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 3000 světových univerzit, ve skupině univerzit na 411. – 420. místě. V oblasti „Civil and Structural Engineering" bylo ČVUT hodnoceno na 51. – 100. místě, v oblasti  „Mechanical Engineering“ na 101. – 150. místě, v oblasti  „Computer Science and Information Systems" a „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě, a stejně tak i v oblastech „Mathematics“ a „Physics and Astronomy“. Více informací najdete na www.cvut.cz.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Proč jste při předkládání zákona o střetu zájmů postupoval tak, jak jste postupoval?

Soud zákon shodil ze stolu ne kvůli obsahu, ale formě, jakou byl přijat. Přitom kdybyste postupoval tak, jak se má, zákon by přeci taky prošel nebo myslíte, že ne? A myslíte, že je obecně transparentní postupovat tak, jak jste postupoval vy, tedy že jste zákon chtěl prosadit jen jako přílepek bez to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Hrazení služeb nutričního terapeuta

22:31 VZP: Hrazení služeb nutričního terapeuta

V jakých případech jsou hrazeny služby nutričního terapeuta zdravotní pojišťovnou?