Na Drážní úřad každoročně přicházejí stovky různých žádostí. Především u žádostí o stavební povolení však často chybí kompletní podklady. Žadatelé často podají pouze samotnou žádost, aby dostáli svým závazkům ve smlouvách s investory. Drážnímu úřadu pak nezbývá nic jiného, než řízení přerušit a vyzvat žadatele k předložení chybějících dokladů. Tím ve stavebním řízení dochází ke zbytečným prodlevám, za něž však nenese vinu úřad, ale žadatel.
„Takových nekompletních žádostí obdržíme každý rok několik set,“ říká Jiří Kolář, ředitel Drážního úřadu a dodává: „Často chybí například doklady o projednání stavby s dotčenými orgány nebo stanoviska vlastníků veřejné dopravní a technické infrastruktury.“
Vydání stavebních povolení se tak zbytečně protahuje a brzdí realizaci vlastních staveb. Drážní úřad opakovaně žadatele i investory na nekvalitně připravené podklady upozorňuje, ale situace se v dlouhodobém horizontu nelepší. Počet přerušených řízení se za rok 2020 vyšplhal k číslu 697, za prvních 5 měsíců letošního roku již bylo přerušeno 183 řízení. Z celkového počtu žádostí o vydání stavebního povolení je to více než polovina.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva