Dvacítka zástupců evropských univerzit a univerzity v Taiwanu navštíví VUT v Brně

16.09.2014 14:48 | Zprávy

Nejen prospekty a prezentace v papírové či elektronické podobě, ale také reálná návštěva prostor Vysokého učení technického v Brně. To je úterní program pro zhruba dvě desítky odborníků z oblasti vysokoškolského vzdělávání z celého světa, kteří se tento týden v Praze účastní veletrhu a konference Evropské asociace mezinárodního vzdělávání – EAIE.

Dvacítka zástupců evropských univerzit a univerzity v Taiwanu navštíví VUT v Brně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

„Je samozřejmé, že jsme se snažili připravit co nejzajímavější program, i když jsme trochu omezeni časem. Mezi členy delegace jsou jak stávající partneři naší univerzity, kteří mají zájem o prohloubení spolupráce, tak ti, kteří přijeli navázat nové kontakty,“ uvedla mluvčí VUT v Brně Jitka Vanýsková. Delegace je složena především ze zástupců evropských univerzit (Polsko, Německo, Rakousko, Velká Británie, Rakousko, Finsko, Belgie či Estonsko a Malta), nechybí však ani zástupce Taiwanu.

Hosté v průběhu úterního odpoledne 16. září navštíví laboratoře Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií i laboratoře Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Prohlédnou si také špičková sportoviště včetně atletického stadionu, jehož ovál splňuje olympijské parametry, i moderní kampus Pod Palackého vrchem. Citlivou rekonstrukci historické budovy budou moci členové delegace ocenit při závěrečném setkání se zástupci VUT v Brně v prostorách rektorátu na Antonínské ulici. Tématy k diskusi se stanou především různé mobilitní programy, jako například Erasmus. „Naším cílem je právě posílení spolupráce v oblasti vzájemné výměny studentů i pedagogů a sdílení zkušeností v oblasti vědy a výzkumu,“ dodala Vanýsková.

Tématem 26. ročníku veletrhu a konference EAIE, který se uskuteční v Praze ve dnech 16. - 19. září 2014, je vkročení do nové éry internacionalizace vysokoškolského vzdělávání z hlediska výuky, učení a administrace. Celkem se této akce zúčastní na 5 000 zástupců univerzit a organizací zabývajících se terciárním vzděláváním z celého světa.
Dům zahraniční spolupráce (DZS), jako již tradičně, pro české vysoké školy organizuje společný stánek pod značkou Study in the Czech Republic. Jelikož se jedná o mimořádnou příležitost k navázání strategických partnerství se zahraničními univerzitami, seznámení se s novými trendy v mezinárodním vysokoškolském vzdělávání a vyměňování si zkušeností s kolegy z celého světa, český stánek se letos představí v nové atraktivnější podobě. Na doposud nevídané ploše 160 m2 se bude prezentovat celkem 15 českých vysokých škol.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

Poděkováni ODS

Začal jsem manuálně pracovat v létě roku 1967, kdy mi bylo 15.let. Dnes v roce 2024, listopad musím pracovat stále. Jsem docentem na vysoké škole.Pracuji tedy 57 let. Bohužel musím! Myslíte že je to správné? Důvod je udržení alespoň průměrné životní úrovně. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český rozhlas: Nejposlouchanější stanice Radiožurnál dál posiluje pozice na trhu

22:03 Český rozhlas: Nejposlouchanější stanice Radiožurnál dál posiluje pozice na trhu

Aktuální výsledky národního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za 2. a 3. kv…