Evropské spotřebitelské centrum: Klienti Ryanair mohou mít právo i na kompenzaci ve výši 250 eur

21.09.2017 8:45 | Zprávy

Irská letecká společnost Ryanair oznámila, že pro nejbližší dny ruší několik spojů mezi českými letišti a zahraničními destinacemi. Většina lidí má být přepravena jinými lety této společnosti, ale cestující mají také právo na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz, v některých případech i na náhradu škody ve výši 250 až 600 eur.

Evropské spotřebitelské centrum: Klienti Ryanair mohou mít právo i na kompenzaci ve výši 250 eur
Foto: Evropské spotřebitelské centrum
Popisek: Evropské spotřebitelské centrum

„Ryanair oznámil zrušení spojů z Brna ve čtvrtek 21. 9., v neděli 24. 9. a z Prahy v úterý 26. 9. Svým klientům tedy zrušení oznámil v kratší lhůtě než 14 dní před plánovaným odletem, a tak pokud jim nenabídne náhradní let za srovnatelných podmínek, kterým by je dopravil do cílové destinace nejpozději dvě hodiny po plánovaném čase příletu, cestující mají u destinace Londýn právo na paušalizovanou náhradu škody ve výši 250 eur,“ říká Ondřej Tichota z Evropského spotřebitelského centra ČR. V případě letů na větší vzdálenosti může kompenzace činit 400 nebo 600 eur.

Dopravce je současně povinen zajistit bezplatnou péči, tedy občerstvení a v případě potřeby i ubytování po dobu nezbytně nutnou při čekání na náhradní let. Ten se má dle evropského nařízení 261/2004 uskutečnit při nejbližší možné příležitosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Leynová

Vzhledem k tomu, že Leynová byla demokraticky zvolena většinou, myslíte, že když by skončila, že by byl zvolen někdo jiný, kdo by šel proti ní? Co když bude zvolen ještě někdo horší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 12

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŠMT: Podpora ke změnám ve financování nepedagogické práce

7:23 MŠMT: Podpora ke změnám ve financování nepedagogické práce

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo rozsáhlou metodickou podporu.