Evropský projekt Společně, na kterém se Thomayerova nemocnice podílí, má u maminek velmi pozitivní ohlas

07.02.2016 15:00 | Zprávy

Pilotní fáze projektu Společně, která probíhá od poloviny loňského listopadu, ukázala, že se těhotné a kojící maminky mají zájem o období před a po porodu dozvědět co nejvíce a prospět tak jak sobě, tak svým potomkům.

Evropský projekt Společně, na kterém se Thomayerova nemocnice podílí, má u maminek velmi pozitivní ohlas
Foto: Thomayerova nemocnice
Popisek: Thomayerova nemocnice

„Pro zájemkyně je k dispozici speciální cvičení a besedy o výživě,“ říká nutriční terapeutka a zároveň koordinátorka projektu pro Českou republiku Mgr. Jitka Tomešová z Thomayerovy nemocnice.

Thomayerova nemocnice, která se za Českou republiku projektu zhostila, jej částečně provázala i se svými dosavadními aktivitami v rámci předporodních a poporodních kurzů, které mají v nemocnici již letitou tradici. „Nově bylo do stávajících kurzů nemocnice vloženo i téma výživy, o které mají maminky evidentně také zájem,“ vysvětluje Mgr. Jitka Tomešová. Ta v dohledné době pro maminky chystá například také moderované nakupování s nutriční terapeutkou a rovněž lekce zdravého vaření. „Podle průzkumů, které v rámci projektu probíhají, se ukázalo, že se maminky musí dozvědět více o tom, jak svým vlastním životním stylem a životosprávou v období těhotenství ovlivňují zdraví dítěte prakticky na celý jeho život,“ říká Mgr. Tomešová.



Maminky, které mají o aktivity projektu Společně zájem, se do něj mohou přihlásit až do června tohoto roku. Veškeré aktivity jsou pro ně zdarma. Více informací naleznou na webových stránkách projektu nebo na jeho facebookovém profilu.

Projekt Společně je financován z fondů EU a je zaměřen na vzdělávání ve výživě a životním stylu těhotných a kojících maminek. Probíhá v několika městech po celé Evropě, například britském Manchesteru, Odense a Koldingu v Dánsku, v bulharské Varně anebo v Murcii ve Španělsku. Tým v každém státě tvoří porodní asistentky, zdravotní sestry, lékaři, nutriční terapeuti nebo sociální pracovníci. Zvláštní pozornost klade zadavatel na maminky ze sociálně znevýhodněných skupin. Jak již bylo zmíněno, veškeré aktivity jsou v rámci pilotního projektu poskytovány maminkám zdarma.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Výměna manželek

Myslíte, že je problém v pořadu? A co třeba sociální sítě, kam rodiče často dávají fotky svých dětí bez jejich souhlasu? Nebo třeba videa, která s nimi točí a dávají na internet? To nemyslíte, že je třeba řešit spíš, než jeden pořad?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Další postup při řešení problematiky trampingu v CHKO Kokořínsko – Máchův kraj

20:16 AOPK ČR: Další postup při řešení problematiky trampingu v CHKO Kokořínsko – Máchův kraj

V CHKO Kokořínsko – Máchův kraj se v posledních letech diskutuje a řeší problematika trampingu. Ten …