Závěry studie odhalují vážná rizika, které by výstavba přehrady představovala pro říční ekosystém, minerální vody i jeskyně. Navíc může zničit již nákladně vybudované revitalizované úseky na řece Bečvě. I přes tato rizika postoupily do výběru pro multikriteriální analýzu všechny varianty vodního díla.
Zpracování druhé etapy hydrogeologického průzkum plánovaného „vodního díla Skalička” zadalo ministerstvo zemědělství v roce 2019 [1] až po četných apelech odborné veřejnosti podpořené několika senátory [ZDE]. Studie měla za úkol posoudit, jaký vliv bude mít každá z šesti navrhovaných variant výstavby [ZDE] zejména na komplex Hranického krasu, jehož součástí jsou Zbrašovské aragonitové jeskyně a Hranická propast, a také na zdroje léčivých minerálních vod, potažmo tedy celou existenci Lázní Teplice nad Bečvou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva