Jihočeský kraj: Rrčení, že řemeslo má zlaté dno, bylo povýšeno na diamantové

03.11.2022 15:16 | Tisková zpráva

Ustálené rčení, že řemeslo má zlaté dno, bylo dnes povýšeno na diamantové. Taková je nyní po řemeslnících poptávka. Náměstek hejtmana pro školství Pavel Klíma na to upozornil během zahajovacího ceremoniálu 27. ročníku veletrhu Vzdělání a řemeslo.

Jihočeský kraj: Rrčení, že řemeslo má zlaté dno, bylo povýšeno na diamantové
Foto: kr-jihocesky.cz
Popisek: Jihočeský kraj

Největší přehlídka středních škol a učilišť v jižních Čechách se koná od čtvrtka 3. do soboty 5. listopadu na českobudějovickém výstavišti. Cílem veletrhu podle Klímy je pomoc orientovat se žákům osmých a devátých tříd v nabídce středních škol, středního odborného vzdělávání i učňovského školství.

„Jihočeský kraj zřizuje 72 středních škol a řemeslné obory jsme nikdy neupozaďovali. Naopak se je snažíme neustále podporovat a žáky na ně nalákat. Všichni si totiž dobře uvědomujeme, jaká je po šikovných řemeslnicích poptávka. A pokud tento veletrh pomůže mladým lidem zvolit si správné řemeslo již v 15 letech, je to pro nás pro všechny v podstatě jako trefit bingo,“ zdůraznil náměstek hejtmana.

Expozice škol najdou návštěvníci na českobudějovickém výstavišti převážně v pavilonu T1. Některé se tu pravidelně prezentují s významnými zaměstnavateli z jihočeského regionu, se kterými dlouhodobě spolupracují. Výhodou je, že mladí lidé tak mají možnost díky studiu získat praxi i pracovní uplatnění po ukončení školy. V ostatních pavilonech se pak koná zhruba 20 studentských soutěží, některé i celostátního charakteru.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Pastuchová byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit práci seniorům?

Pravda je, že doba jde dopředu a lidé ve starším věku se mají problém ,,jít s dobou". Ale podle mě to bude problém i do budoucna, třeba pro dnešní 30. Za 30 let mohou řešit stejný problém jako senioři dnes, protože i když jsou třeba technologicky zdatnější než dnešní starší generace, tak za těch 30 ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Soutěž, která má podpořit zájem mladých o řemesla a technické obory

19:39 Hospodářská komora: Soutěž, která má podpořit zájem mladých o řemesla a technické obory

Za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláše Beka, ministra průmyslu a obchodu Lukáše…