Odborná porota ocenila zejména unikátní způsob zadávání veřejné zakázky, který dodavatelům nabídl dostatek prostoru k tomu, aby mohli nabídnout inovativní a udržitelné řešení. „Jihomoravský kraj při zadávání veřejných zakázek zohledňuje kromě ekonomických ukazatelů i ukazatele společenské a environmentální a klade důraz na férová a udržitelná řešení. Je skvělé, že projekt Dětské léčebny zaujal experty z organizací ICLEI, OECD a Evropské komise a dává tak výrazný impuls dalšímu rozvoji strategického a odpovědného přístupu k veřejným zakázkám v celé České republice,“ uvedl v reakci na úspěch projektu hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich.
Mezi přednostmi projektu byl dále zmíněn důraz na vytvoření příjemného prostředí léčebny, cirkularitu a energetickou efektivitu projektu a férové podmínky v dodavatelském řetězci. „Kromě neobvyklé léčebné metody, která jako přírodní zdroj využívá specifické klima krasové Císařské jeskyně, nabídne léčebna více než sedmdesátce dětských klientů ubytování, stravování, vzdělávání, rehabilitaci či bohaté venkovní vyžití,“ přidává podrobnosti radní Vladimír Šmerda.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva