Návštěvníci se mohou těšit na exkurzi po moderním areálu vinařství, díky níž se seznámí s celým výrobním procesem a samozřejmě ochutnají i třebívlické víno, které navazuje na dlouholetou místní tradici. Vinařství navíc nově otevřelo na víkendy restauraci, která nabízí místní speciality a je postavena na čerstvých potravinách od místních farmářů. Užijte si parádní gastronomický zážitek a ochutnejte tradiční severočeské recepty!
Vinařství je o víkendech otevřeno od 10:00 do 22:00, přičemž prohlídky začínají od 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00. Pro větší skupiny lze uspořádat exkurzi i mimo tento harmonogram. Prohlídky vinařství jsou koncipovány jako Cesty vína. Každý z návštěvníků se tak stane na chvíli vinařem, a to v nejmodernějším vinařství ČR. Kromě toho pozná i tajemství příběhu o poslední lásce Johanna Wolfganga Goetheho, jíž bylo vinařství zasvěceno.
Historické trati u Třebívlic, které leží necelou hodinu cesty z Prahy, opět ožily díky citlivé práci zkušených vinařů pod vedením sklepmistra Martina Nesvadby. Odrůdy byly vybrané po konzultacích s dnes již zesnulým nestorem českého vinařství profesorem Vilémem Krausem. První vinobraní výhradně z vlastních hroznů proběhlo v Třebívlicích v roce 2012.
Vinařství a jeho okolí letos učarovalo tvůrcům televizního seriálu Vinaři, kteří se rozhodli natočit druhou sérii právě tady. Štáb televize Prima vyměnil Pálavu a Mikulov za hrad Hazmburk a děj umístil přímo do oblasti Třebívlic.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva