Lesy ČR: Zrekonstruovaný Lovětínský rybník na Chrudimsku zadrží i stoletou vodu

15.07.2019 12:39 | Zprávy

Rekonstrukci Lovětínského rybníka u zříceniny hradu Lichnice v Pardubickém kraji dokončily Lesy České republiky. Stavba za 3,3 miliony korun bez DPH stabilizovala hráz proti povodním, ze zatopené plochy se odstranilo 2400 m3 sedimentu.

Lesy ČR: Zrekonstruovaný Lovětínský rybník na Chrudimsku zadrží i stoletou vodu
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

Rybník nad národní přírodní rezervací Lichnice – Lovětínská rokle zadržuje při normální hladině na 3,3 hektarech plochy 58 tisíc m3 vody. „Hráz byla poškozená. Při rekonstrukci jsme zvětšili kapacitu rybníka a zvýšili stabilitu hráze, takže nyní zadrží i stoletou vodu,“ uvedl Tomáš Sajdl, vedoucí správy toků pro oblast povodí Labe. Návodní stranu hráze opevnila kamenná rovnanina. Opravený je i výpustný objekt, tak zvaný požerák. Stavební práce začaly loni na podzim, od června je rybník napuštěný a využívaný k přírodnímu koupání. Vodohospodáři z Lesů ČR zároveň ponechali ve vodním díle i bezzásahové pásmo, aby zachovali prostředí pro původní mokřadní živočišná i rostlinná společenstva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Plán na zrychlení Green Dealu

Vážně něco takového EK plánuje? To už úplně zešílela? A jaká je šance, že se jí to nepodaří, a je vůbec nějaká naděje, se GD podaří ještě rozumně přehodnotit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CSG slaví 30. výročí založením Nadačního fondu

12:25 CSG slaví 30. výročí založením Nadačního fondu

Průmyslově-technologická skupina CSG slaví v letošním roce kulaté 30. výročí své existence. Uplynulo…