Čtyřdílná studie Založeno na faktech vychází postupně po částech. Druhá část studie je zaměřená na oblast zemědělství a navazuje na minulý týden zveřejněnou studii o energetice. „Cílem naší analýzy bylo najít problematické oblasti nejen z pohledu tohoto sektoru, ale také ekonomiky jako celku. Omezení národních dotací, přesměrování evropských a navýšení nebo opuštění migračních kvót jsou z našeho pohledu zásadními reformami, které by českému zemědělství pomohly k větší efektivitě a konkurenceschopnosti. Všechny návrhy samozřejmě podkládáme poznatky z odborné literatury a zkušenostmi ze zahraničí,“ uvádí národohospodářský analytik a autor studie Jan Šincl.
Popis současné situace českého zemědělství a jeho problémů i návrhy reforem jsou obsahem studie, která je k přečtení na našem webu ZDE.
Studie Založeno na faktech vychází po částech během listopadu a prosince. Po energetice a zemědělství budou následovat oblasti školství a regulace životního stylu. Jde o jednu ze studií, které daly dohromady ekonomické think-tanky podobné Liberálnímu institutu v řadě dalších evropských zemí (v Německu, Francii, Polsku, Itálii, Řecku, Rumunsku a Španělsku). Studii pro celou EU dává dohromady v Bruselu sídlící think-tank Epicenter, který rovněž celý projekt koordinuje.
„Epicenter celý projekt řídí, rovněž poskytuje finanční prostředky na výzkum a informační kampaň. Studie, kterou dnes zveřejňujeme, je ovšem dílem výhradně naším. Liberální institut si sám vybral oblasti, ve kterých bádal a sám zvolil metodiku. Analytické práce probíhaly od září do listopadu letošního roku,“ dodává Martin Pánek, ředitel Liberálního institutu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva