„Aktivity kolektivu MetroFarm sleduji už delší dobu a velmi se mi líbí celkový záběr aktivit komunitní zahrady. Kromě několika stovek soukromých záhonů disponuje také velkým produkčním políčkem, jehož výpěstky poté mohou lidé kupovat formou bedýnek plné sezónní zeleniny. Komunita pravidelně pořádá akce jako dožínky a během prázdnin se zde pořádá také příměstský tábor. Jejich další rozvoj plně podporuji, protože nám pomáhají naplňovat náš klimatický plán,“ říká náměstkyně primátora pro životní prostředí a klimatický plán Jana Komrsková.
Spolek o rozšíření zahrady o další pozemek požádal letos v červnu s tím, že usiluje o rozšíření aktivit pro rodiny s dětmi, zájmové kroužky a školy v okolí. Budoucí návštěvníci se zapojí do pěstování zeleniny i péče o zvířata, a tím prohloubí své přírodovědecké vzdělávání.
Hlavní město každoročně rozděluje finance v rámci dotací na podporu projektů ke zlepšení stavu životního prostředí. Potenciálně mohou zájemci žádat finance také na zřízení či provoz komunitní zahrady, které spadá do kategorie adaptace a mitigace klimatické změny. Žádosti pro rok 2025 bude možné podávat ve standardním termínu v prvních dvou týdnech v lednu 2025.
Podpora udržitelného ekologického zemědělství a zakládání komunitních zahrad je také jedno z 69 opatření vyplývajících z pražského klimatického plánu. V rámci podpory těchto aktivit město vytvořilo metodiku pro zakládání komunitních zahrad, která je volně dostupná na webových stránkách pražského magistrátu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva