Masarykova univerzita: Vědecký atašé v USA a zástupci americké armády u nás

09.06.2021 22:33 | Zprávy

Zástupci Masarykovy univerzity představili vědeckému atašé v USA Luďku Moravcovi a členům americké armády výzkumné aktivity Masarykovy univerzity v oblasti kyberbezpečnosti. Delegace navštívila vědecké centrum CERIT na Fakultě informatiky, které se zaměřuje zejména na výzkum a vzdělávání v oblasti kyberbezpečnosti a služeb důležitých pro budování odolné digitální společnosti.

Masarykova univerzita: Vědecký atašé v USA a zástupci americké armády u nás
Foto: MUNI
Popisek: Masarykova univerzita - logo

„Masarykova univerzita nabízí multidisciplinární přístup k výzkumu, vzdělávání i při spolupráci se státní sférou a průmyslem. Díky tomuto unikátnímu propojení jsme schopni vytvořit komplexní řešení, která jsou využívána na národní i evropské úrovni a v dalších zemích,“ uvedl na začátku setkání prorektor Masarykovy univerzity pro rozvoj, legislativu a informační technologie Radim Polčák.

Ve vědeckém centru CERIT se hosté seznámili s hlavními výzkumnými oblastmi v rámci kyberbezpečnosti, jimž se centrum na špičkové úrovni věnuje. Jedním z takových příkladů je například Centrum excelence pro kyberkriminalitu, kyberbezpečnost a ochranu kritických informačních infrastruktur, například v energetice a zdravotnictví, v němž spolupracují špičkoví odborníci na informační technologie s právníky a experty z dalších oborů.

Odborníci delegaci představili také nový bakalářský profesní studijní program Kyberbezpečnost, pilotně spuštěný v roce 2020. „Pro letošní rok se do programu hlásí více než 300 zájemců, což považujeme za jasný signál zájmu o nové talenty a dobře koresponduje s představou technologického vzdělávání po vzoru americké U.S. Digital Service Academy,“ uvedl garant programu a akademický ředitel CERIT Tomáš Pitner.

Zástupci centra CERIT představili také CyberSecurity Hub, který založily tři vysoké školy – Masarykova univerzita, České vysoké učení technické v Praze a Vysoké učení technické v Brně – a jenž se kromě společných odborných aktivit zaměří i na podporu průmyslu a firem a evropskou certifikaci špičkových technologií v oblasti kyberbezpečnosti. Dalším z témat byly také idea rozvoje prostoru takzvaného Cyber Campusu CZ, jehož cílem je posílení vazeb mezi veřejným a soukromým sektorem, a úzká spolupráce s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Slavnostní účtenková loterie

Paní Schillerová, nemyslíte si, že by bylo lepší, kdyby se zabývali zaměstnanci najati na účtenkovou loterii něčím užitečnějším? Nebo že bychom mohli za účtenkovou loterii ušetřit a tyto finance raději dát či rozdělit mezi pečovatelské domy na podporu důstojného stáří? Nemyslíte si, že by taková čás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Jel pro autodíly z Polska do Rakouska, kamarádovi vezl neznačené cigarety

22:31 Celní správa: Jel pro autodíly z Polska do Rakouska, kamarádovi vezl neznačené cigarety

Koncem minulého týdne si příslušníci Celního úřadu pro Jihočeský kraj vytipovali ke kontrole dodávko…