Ty jsou rozmístěny především v příhraničních oblastech. S cizinci zvládnou komunikovat v angličtině, němčině, polštině, maďarštině a ruštině. Úhradu přijímají pouze platební kartou.
„Samozřejmě počítáme s tím, že dálniční e-známky musí být snadno dostupné nejen pro české, ale i zahraniční motoristy. Přizpůsobili jsme tomu celý systém i komunikaci,“ vysvětlil mluvčí projektu dálničních e-známek Martin Opatrný.
E-shop nabízí nákup v cizích jazycích, informace o systému elektronických dálničních známkách v předstihu obdrželi zahraniční automotokluby, příslušná ministerstva a zastupitelské úřady. Mediální servis funguje pro tuzemská i ostatní média, která mimo jiné obdržela také některé videonávody v příslušných jazykových mutacích.
Veškeré potřebné informace jsou průběžně zveřejňovány na webu elektronické dálniční známky ZDE, který je od 1. 1. 2021 spuštěn vedle stávající češtiny a angličtiny také v němčině, polštině, maďarštině a ruštině.
Seznam samoobslužných kiosků je na webu eDalnice.cz zanesen do interaktivní mapy ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva