Ukázka příkladů dobré praxe, ale i limitů, implementace řešení Smart Cities s pomocí 5G technologií na území ČR je hlavním posláním celého 5Gthonu. Díky soutěži (ideathonu) vzniknou další možné aplikace 5G technologií, které města, firmy nebo i akademická sféra mohou využívat do budoucna. Vystupující v rámci odborných přednášek uvedou veřejnost do širšího kontextu 5G technologií, a pokusí se přimět diváky k úvaze nad jejich implementací. Na konferenci zazní příklady dobré praxe a zkušenosti s implementací 5G technologií z domova i ze zahraničí. Účastníci 5Gthonu tak mohou sdílet zkušenosti a možnosti další spolupráce v oblasti Smart Cities a jejího rozvoje v českých městech. Hosté získají ucelený pohled na situaci zavádění 5G sítí v České republice. Dozví se zkušenosti pětice českých měst s inovacemi využívající 5G sítě, pro zlepšení života a bezpečnosti jejich občanů. Seznámí se s nejmodernějšími digitálními aplikacemi a službami, včetně propojení lidí a zařízení navzájem. Akci pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj společně s Ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci společného projektu 5G pro 5 měst.
„5G sítě se stanou katalyzátory, které posunou využití technologií významně vpřed, mimo jiné i ve veřejných službách v prostředí měst a obcí. Cílem 5Gthonu, závěrečné akce projektu, je motivovat aktéry k multiplikaci řešení a sdílení zkušeností a příležitostí pro státní správu, samosprávu a podnikatelskou i akademickou sféru,“ vysvětlil jeden z důvodů realizace projektu 5G pro 5 měst David Koppitz, náměstek pro řízení sekce regionálního rozvoje a cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.
5Gthon je určen pro všechny, kterým záleží na rozvoji českých měst a obcí, jak už zástupcům municipalit, státní a veřejné správy, tak i odborníkům z oblasti Smart Cities a 5G. Na akci jsou rovněž vítáni zástupci inovativních firem, kteří se chtějí podílet na využití potenciálu 5G sítí.
„Sítě nové generace mají velký potenciál urychlit zavedení nových aplikací usnadňujících život občanů i ekonomický rozvoj firem. Proto, aby se využil plně potenciál těchto sítí je třeba, ale více než dříve propojit klíčové aktéry – obce, technologické firmy, výzkumné organizace, stát a samozřejmě operátory. Projekt 5G pro 5 měst ukázal, jak mohou fungovat modely spolupráce mezi těmito aktéry a jak takovýto digitální ekosystém může přinášet inovace pro chytrá města i firmy. Těším se 5Gthon, kterým je velkým finále celého projektu, a věřím, že přinese další inovační řešení využívající potenciálu 5G, “ doplnil Petr Očko, náměstek pro digitalizaci a inovace Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.
„Ideathon přispěje k nalezení možností a vhodných řešení pro využití a plynulé nasazení 5G sítí, které souvisí s rozvojem inovací a konceptu Smart Cities v České republice. Výstupy vzniklé díky ideathonu budou sloužit jako vzorové příklady pro metodiku 5G sítí a pro další rozvoj využití a implementace 5G sítí v naší zemi,“ dodává Marie Zezůlková, ředitelka odboru regionální politiky Ministerstva pro místní rozvoj ČR.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva