Ministerstvo zahraničí: Varování před uzavíráním účelových sňatků

15.08.2019 8:23 | Zprávy

Některé zastupitelské úřady ČR, zejména v severní Africe (Egypt, Tunis, Alžírsko), dlouhodobě registrují vysoký počet účelových sňatků občanů těchto zemí s občankami/občany ČR.

Ministerstvo zahraničí: Varování před uzavíráním účelových sňatků
Foto: Archiv MZV
Popisek: Černínský palác, sídlo Ministerstva zahraničních věcí

Počet účelových sňatků stoupá vždy v návaznosti na předchozí turistickou sezónu, po krátkém seznámení během dovolené, nebo přes sociální sítě. Ve většině případů se jedná o občanky ČR, které jsou vystaveny podvodnému jednání mužů z výše uvedených zemí za účelem seznámení, s cílem získat finanční prostředky či pobytové povolení v EU. Často takový „ctitel“ udržuje paralelně více podobných vztahů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Plán na zrychlení Green Dealu

Vážně něco takového EK plánuje? To už úplně zešílela? A jaká je šance, že se jí to nepodaří, a je vůbec nějaká naděje, se GD podaří ještě rozumně přehodnotit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha letos investuje dalších více než 139 milionů korun do osvětlení

7:33 MHMP: Praha letos investuje dalších více než 139 milionů korun do osvětlení

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh obnovy veřejného osvětlení v projektu e-…