Ministerstvo životního prostředí: Před pětadvaceti lety byl přijat zákon o ochraně přírody a krajiny

20.02.2017 10:12 | Zprávy

V neděli, včera, uplynulo 25 let, kdy bylo přijato původní znění zákona o ochraně přírody a krajiny, který dodnes představuje jednu z nejkomplexnějších a nejfunkčnějších norem na ochranu životního prostředí v České republice. Poslední změnu tohoto zákona navrhl jako pozměňovací návrh k původní sněmovní verzi novely zákona a následně odhlasoval Senát PČR dne 18. ledna 2017 a za dva dny o ní budou hlasovat poslanci. Senátní změna zákona má závažné dopady na ochranu přírody v našich národních parcích. Potvrzuje to stanovisko Katedry práva životního prostředí Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Ministerstvo životního prostředí: Před pětadvaceti lety byl přijat zákon o ochraně přírody a krajiny
Foto: mzp.cz
Popisek: Ministerstvo životního prostředí ČR

„Je třeba zdůraznit, že ačkoliv ani návrh Poslanecké sněmovny není zcela ideální, je rozhodně krokem správným směrem o účinnější ochraně národních parků. Senátní pozmněňovací návrh je třeba odmítnout pro závažné právní, systémové a věcné chyby. Z výše uvedených důvodů jsme přesvědčeni, že setrvání Poslanecké sněmovny PČR na jí schváleném textu návrhu novely zákona č.114/1992 Sb. je jedinou přijatelnou alternativou. Senátní návrh neposkytuje lepší ochranu přírody ani NP Šumava a ostatní národní parky jednoznačně ve svých důsledcích poškozuje. Jako takový by měl být Poslaneckou sněmovnou PČR jednoznačně odmítnut,“ píše proděkan a vedoucí Katedry práva životního prostředí Právnické fakulty Univerzity Karlovy profesor Damohorský. Celé stanovisko k senátním změnám zákona o ochraně přírody a krajiny najdete zde:

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Slavnostní účtenková loterie

Paní Schillerová, nemyslíte si, že by bylo lepší, kdyby se zabývali zaměstnanci najati na účtenkovou loterii něčím užitečnějším? Nebo že bychom mohli za účtenkovou loterii ušetřit a tyto finance raději dát či rozdělit mezi pečovatelské domy na podporu důstojného stáří? Nemyslíte si, že by taková čás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Národní park České Švýcarsko posiluje požární prevenci

22:28 Ústecký kraj: Národní park České Švýcarsko posiluje požární prevenci

Národní park České Švýcarsko v reakci na požár z roku 2022 významně posílil požární prevenci. Realiz…