„Oblast automatizace, mechatroniky a robotiky má svou budoucnost. Podniky stále volají po kvalifikovaných pracovnících, takže kvalitní moderní vybavení odborných středních škol je nepostradatelné. Krajské průmyslové školy byly zhruba před čtyřmi lety vybaveny kolaborativními roboty s?příslušenstvím, také jejich učebny mechatroniky se dočkaly významné modernizace. Tehdy se proinvestovalo celkem 25 milionů korun. Jsem rád, že máme k dispozici dalších 19,3 milionu, které využijeme na další vybavení pro výuku v této progresivní oblasti,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny a doplnil, že kraj získal pro tento projekt podporu ve výši 17,3 milionu korun z evropských zdrojů a státního rozpočtu. Zbylé dva miliony kraj pokryje ze svého rozpočtu.
První vybavení budou pořízena v příštím roce, realizace projektu musí být dokončena v květnu roku 2023. „Střední školy dostanou do svých robotických pracovišť moderní vybavení, jako jsou elektrické senzorické kleště, tříprstý uchopovač, elektrický šroubovák s?řídící jednotkou nebo například software pro strojové vidění. Také se dočkají modernizace ICT techniky. To vše rozšíří možnosti odborné výuky tak, aby měli absolventi škol vyšší kompetence a byli svými znalostmi i dovednostmi atraktivní pro své budoucí zaměstnavatele,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Stanislav Folwarczny.
Střední školy, zapojené do projektu Výuka pro průmysl 4.0 II:
- Střední průmyslová škola elektrotechnická, Havířov
- Střední průmyslová škola, Karviná
- Střední škola průmyslová a umělecká Opava
- Střední průmyslová škola, Ostrava-Vítkovice
- Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Ostrava
- Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Frýdek-Místek
Projekt Výuka pro průmysl 4.0 II je podpořen v?rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), výzvy integrované územní investice ostravské aglomerace (ITI).
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.