Nadace ČEZ: Už 400 tisíc Čechů sportuje a pomáhá s aplikací EPP

28.01.2019 19:23 | Zprávy

Za tři a půl roku nasbírali pro dobročinné projekty 78 milionů korun a doběhli 26x na Měsíc a zpět.

Nadace ČEZ: Už 400 tisíc Čechů sportuje a pomáhá s aplikací EPP
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Sportovat a přitom pomáhat. Takové spojení nabízí mobilní aplikace Nadace ČEZ EPP – Pomáhej pohybem. Od jejího vzniku v květnu 2015 si ji nainstalovalo již 400 tisíc lidí a jejím prostřednictvím podpořili 1060 dobročinných projektů za celkem 78 milionů korun. Aktuálně mohou uživatelé pomoci získat stotisícový příspěvek od Nadace ČEZ například prachatickému Hospici sv. Jana N. Neumanna.

Uživatelé „EPPky“ strávili pohybem doposud 4 043 438 hodin a spálili při tom 2 026 441 035 kilokalorií. Chůzí, během, na kole, ale třeba i na běžkách, na skateboardu nebo na kajaku překonali trasu dlouhou 20 251 367 kilometrů, což odpovídá vzdálenosti 26krát ze Země na Měsíc a zpět. Jen za rok 2018 to přitom bylo 7,4 miliony kilometrů – tedy jako téměř třikrát kolem celé České republiky po jejích hranicích. Finanční prostředky přepočtené z vysportovaných bodů v aplikaci vyplácí neziskovým organizacím Nadace ČEZ.

„Mám radost z každého projektu napříč republikou, který jsme společně s uživateli EPPky pomohli realizovat. Jejich energie vložená do sta tisíců hodin pohybu dokázala pomoci stovkám jednotlivců, skupin či organizací. Do aplikace nasazujeme projekty zaměřené na pomoc různě znevýhodněným či handicapovaným spoluobčanům, podporu místních komunit  a též projekty, které významně přispívají k ochraně životního prostředí“, říká Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

Zapnout aplikaci EPP a sbírat body pro neziskové projekty si uživatelé mohou u 26 různých pohybových aktivit. Nejčastěji volí chůzi (44 %), běh (22 %) či cyklistiku (21 %), ale vyberou si i milovníci sportů týmových (fotbal, hokej), zimních (běžky, lyžování, skialpinismus, sněžnice), vodních (kajak, paddleboard) či indoorových (tanec, aerobik, posilování). EPPka nezapomíná ani na maminky (chůze s kočárkem) či na handicapované sportovce (handbike, invalidní vozík). Ambasadorem projektu EPP je ostatně od začátku šestinásobný paralympijský šampion v cyklistice a mistr světa Jiří Ježek. V letošním roce zahájila roční spolupráci s EPPkou také tenistka Barbora Strýcová. A v minulosti s ní trénovali a závodili například hokejista Jaromír Jágr, handicapovaný lyžař a paralympik Pavel Bambousek, horolozec Milan Jaroš, olympijská vítězka Kateřina Neumannová, motocyklista a účastník rallye Dakar Lukáš Kvapil, volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko a další.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Foltýn

Chápu vás dobře nebo docela ostře kritizujete Foltýna, za kterým stojí tato vláda? Pro mě je šok, že by někdo, kdo je v ODS kritizoval něco, co tato vláda udělá. A obecně, co si vlastně myslíte o celé té snaze vlády vnutit lidem její názory a jakékoliv jiné eliminovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Projektové dny POKOS pokračují, studenti pod dohledem vojáků „rušili“ dron

22:03 Armáda ČR: Projektové dny POKOS pokračují, studenti pod dohledem vojáků „rušili“ dron

Jaké to je, rušit signál a zpacifikovat dron, si mohli vyzkoušet žáci několika středních škol v Olom…