„Už dva tři roky zpětně jsme v rámci grantu Podpora regionů zaregistrovali stoupající počet žádostí zaměřených na obnovu či úpravu letních i zimních tras pro turistiku či běžky. Proto jsme se rozhodli tuto oblast vyčlenit do samostatného grantového řízení. Obrovský zájem hned v prvním kole potvrzuje, že to byl krok správným směrem. Grant v sobě snoubí podporu zdravého pohybu a sportu, větší bezpečnosti turistů v regionech a zároveň ochranu životního prostředí, což jsou všechno prioritní oblasti, na které se zaměřujeme,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.
Variabilita žádostí v rámci nového grantu Nadace ČEZ určeného na úpravu, údržbu a rozvoj turistických a běžkařských tras v České republice byla obrovská. Například se jednalo o obnovu značení, úpravu cyklotrasy, výstavbu zastřešených odpočívadel, pořízení skútru pro běžecké stopy, prodloužení životnosti rolby či údržbu běžkařských tras. „Enormní zájem nás překvapil a hlavně potěšil. Během necelých 40 dnů došly desítky kvalitně zpracovaných žádostí z celé republiky. Nadace ČEZ se proto rozhodla původní alokovanou částku navýšit a v prvním kole podpořila hned 50 projektů v celkové hodnotě 19 milionů korun,“ dodala Michaela Ziková..
Nejvíce úspěšných projektů v prvním kolem grantu pochází z Krušných hor (celkem 9, z toho 7 v Ústeckém kraji), Krkonoše a Šumava (shodně po 7 projektech) se dělí o pomyslnou druhou příčku. Vysočina uspěla se čtyřmi žádostmi. Další schválené projekty jsou rozeseté jak po zbývajících horách, tak i po nížinách.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva