Národní muzeum: Praha je v pozorování přírody nejúspěšnější v Evropě

10.05.2020 20:32 | Zprávy

Národní muzeum se i letos zapojilo do mezinárodního projektu s názvem City Nature Challenge, jehož cílem je zábavné mapování městské přírody pomocí chytré mobilní aplikace iNaturalist.

Národní muzeum: Praha je v pozorování přírody nejúspěšnější v Evropě
Foto: Národní muzeum
Popisek: Národní muzeum

Nejenže podle výsledků dosáhl letošní ročník celosvětově rekordního počtu pozorování, ale Praha dokonce získala prvenství mezi evropskými městy.

Celosvětově se Praha umístila na 21. příčce a předčila tak například města jako New York, Londýn, Vídeň nebo Sydney. K velkému počtu zapojených lidí přispívá bezesporu i jednoduchost aplikace iNaturalist. Stačí si ji jen stáhnout do chytrého telefonu, zaregistrovat se a s její pomocí pořizovat fotografie rostlin a živočichů. Aplikace je pak schopna sama z fotografie určit, o co by se mohlo jednat. Smyslem této iniciativy je totiž především uvědomit si, jací živočichové a rostliny nás ve městech obklopují a třeba se o nich i něco nového dozvědět.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Nejúspěšnější sportovkyní Teplicka je šermířka Gabriela Eigermanová

11:14 Ústecký kraj: Nejúspěšnější sportovkyní Teplicka je šermířka Gabriela Eigermanová

Vítězkou ankety o nejúspěšnějšího sportovce Teplicka za rok 2024 se stala šermířka Gabriela Eigerman…