Národní zemědělské muzeum: Cyklus přednášek Pěstujme a jezme zdravě

26.10.2018 14:41 | Zprávy

Jste Z{věda}ví? – Pak navštivte přednášky určené zejména lidem se zájmem o zahradničení a zdravé stravování, bylinky a staré a krajové odrůdy rostlin. Cyklus přednášek Pěstujme a jezme zdravě muzeum připravilo ve spolupráci s předními odborníky z Výzkumného ústavu rostlinné výroby.

Národní zemědělské muzeum: Cyklus přednášek Pěstujme a jezme zdravě
Foto: nzm.cz
Popisek: Národní zemědělské muzeum - logo

Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné nabízí čtyři přednáškové večery, na kterých se posluchači dozví, jak si doma připravit repelent z bylinek, jak se vyznat v pesticidech, kdo je na zahradě škůdce a kdo užitečný, o významu bylin v našem jídelníčku, botanických pesticidech i moderních přístupech v ochraně rostlin. Vědci z Výzkumného ústavu rostlinné výroby také objasní, proč je důležité uchovávat původní a krajové odrůdy či představí stále častější cizokrajné návštěvníky našich zahrad. Nahlédnou do problematiky mykotoxinů, vysvětlí, proč je důležité udržovat rozmanitost, čím se liší biologická ochrana od chemické nebo jak si doma vyrobit botanické přípravky. „Posláním našeho muzea je také prezentace vědy a výzkumu. Přednášky, které připravujeme ve spolupráci s resortními partnery, jsou jedním ze způsobů, jak veřejnost seznámit s aktuálními vědeckými poznatky,“ říká generální ředitel Národního zemědělského muzea Milan Jan Půček.

Čtyři tematické bloky přednášek cyklu Pěstujme a jezme zdravě se konají vždy ve čtvrtek od 8. do 29. listopadu od 18 do 20 hodin v Objevovně Národního zemědělského muzea, Kostelní 44 (pouze 8. 11. začíná přednáška v 18:30 hodin). „I pro širokou veřejnost je dobré poznat a pochopit, jak fungují vztahy v přírodě, jak je lze využít nejen v lékařství či potravinářství, ale i například v ochraně proti různým parazitům či škodlivému hmyzu,“ říká jeden z přednášejících, držitel prestižního ocenění Česká hlava, Roman Pavela, který se mimo jiné věnuje vývoji botanických pesticidů.

Přednáškový cyklus muzeum připravilo ve spolupráci s Výzkumným ústavem rostlinné výroby, v. v. i. Vstup je zdarma. Pro omezený počet míst doporučujeme svoji účast potvrdit v on-line registraci ZDE.

Z{věda}ví – Bouráme mýty, prezentujeme fakta. Pod akronymem Z{věda}ví se skrývají slova Zemědělská Věda – Výzkum a vzdělávací přednášky pro všechny, které zajímají témata týkající se zemědělství, krajiny a venkova zaměřené na prezentaci výsledků aktuálních výzkumů. Národní zemědělské muzeum je chystá ve spolupráci s výzkumnými institucemi, resortními organizacemi Ministerstva zemědělství a oborovými nevládními organizacemi. Záznamy z minulých přednášek najdete ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Petr Letocha byl položen dotaz

Možná se nepletu, ale zdá se, že díky Trupovi se Evropa probouzí?

Jednak konečně vidíme nějaký pokus o to, ukončit mírem válku na Ukrajině a taky se zdá, že Evropa začíná řešit i svou bezpečnost. Ale opět se tím ukazuje, že jsme jako Evropa selhali a zaspali. Nebo máte jiný názor? Jestli ano, tak jak vysvětlíte, že se dosud vážně o míru na Ukrajině nejednalo? A ja...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha letos podpoří osm inovačních akcí celkovou částkou šest milionů korun

13:33 MHMP: Praha letos podpoří osm inovačních akcí celkovou částkou šest milionů korun

Pražští radní v pondělí schválili poskytnuti´ neinvesticˇni´ch dotaci´ v celkove´ vy´sˇi šest milion…