„Rozhodli jsme se vyvinout aplikaci pro vystavování a správu eNeschopenek vlastními silami a jelikož jsme přímo řízenou nemocnicí, stát je nyní jejím vlastníkem a Ministerstvo zdravotnictví ČR ji může bezplatně poskytnout dalším nemocnicím,” řekl o nové eNeschopence Martin Koníř, náměstek ICT NNB. “Programátoři NNB odvedli skvělý kus práce. Nemocnice je na novinku resortu práce a sociálních věcí perfektně připravena a pacienti tady tak přechod na nový systém pocítí nanejvýš pozitivně. Je skvělé, že NNB aplikaci zdarma nabídne i ostatním nemocnicím a tím jim v přípravě výrazně pomůže,” uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Úsek ICT NNB si do budoucna klade za cíl vyvíjet aplikace, které bude následně sdílet s dalšími, především přímo řízenými nemocnicemi.
Technická specifikace eNeschopenky:
- Autentizace do systému ČSSZ nemocničním certifikátem – jednotliví uživatelé se do ČSSZ neautentizují.
- Autentizace do systému eNeschopenek pomocí Liferay (SSO proti AD, jméno a heslo, nebo jakékoliv jiné údaje dle volby provozovatele).
- Deployment všech částí jako docker image (možná i přímá instalace na Windows/ Linux server). Pokud jsou k dispozici certifikáty, zprovoznění systému bez uživatelů trvá v řádu jednotek hodin
- Všechny části systému běží na OpenJDK (verze 11).
- Ostatní použité technologie (Tomcat, Liferay, Spring, JPA) také opensource bez nutnosti platit jakékoliv licence.
- Oddělená backend vrstva vystavující REST služby (možno vytvořit vlastní frontend a využít pouze backend).
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva