Ondřej Boháč se stal ředitelem Institutu plánování a rozvoje Prahy

13.12.2016 16:50 | Zprávy

Rada hl. m. Prahy dnes jmenovala nového ředitele Institutu plánování a rozvoje Prahy. Stal se jím Ondřej Boháč, který v minulosti zastával pozici zástupce ředitele IPR Praha. Od září, kdy byl z funkce odvolán Petr Hlaváček, pak byl Boháč pověřen řízením institutu.

Ondřej Boháč se stal ředitelem Institutu plánování a rozvoje Prahy
Foto: Praha.eu
Popisek: Ondřej Boháč

„Toto rozhodnutí Rady vítám, Ondřej Boháč, který byl dosud pověřen řízením, je dobře obeznámen s potřebami IPR i hlavního města,“ uvedla náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Petra Kolínská, která Boháče navrhla společně s primátorkou.

Ondřej Boháč dlouhodobě působí v oblasti veřejné správy. V oblasti územního plánování se pohybuje zhruba deset let. Před čtyřmi lety řídil ze strany Magistrátu hlavního města Prahy transformaci Útvaru rozvoje města na Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy.

„Nejdůležitějším úkolem je obnovit tým a dokončit návrh Metropolitního plánu tak, aby mohl začít proces jeho projednávání. Zároveň nás čeká odborná i společenská debata – například o výškové regulaci, anebo o budoucí podobě pražských brownfieldů. Vnímám, že musíme napřít mnohem více sil do vysvětlování plánu, co a proč plán upravuje a také proč je změna přístupu k plánování, o kterou IPR Praha dlouhodobě usiluje, nutná,“ uvedl Ondřej Boháč.

Výběrové řízení se konalo začátkem roku 2015. Přihlásilo se do něj jedenáct uchazečů, Ondřej Boháč uspěl na druhém místě za Petrem Hlaváčkem. Jejich koncepce rozvoje IPR Praha jsou k dispozici zde.

Mgr. Ondřej Boháč (34) je geograf. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, poté působil v občanském sdružení Oživení. V letech 2006 až 2010 pracoval jako koordinátor GIS dat v Útvaru rozvoje hl. m. Prahy. Od roku 2011 by poradcem prvního náměstka primátora a o dva roky později se stal ředitelem odboru kancelář primátora. Od roku 2015 působí jako zástupce ředitele Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Milá Katko,

Slováci z KSS se přejmenovali na SDL, aby nedráždili generaci, která o KSS jen slyšela. Díky médiím dostala KSS Černého Petra a tak ji Weis , předseda KSS, přejmenoval na SDĽ. Teď jen málo lidí si vzpomene na KSS. Proč se nezkusíte přejmenovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Železničáři se rozloučí s „banány“ na koridoru Praha – Ostrava – Žilina

10:17 České dráhy: Železničáři se rozloučí s „banány“ na koridoru Praha – Ostrava – Žilina

Po 46 letech končí provoz legendárních lokomotiv řady 151, původně E 499.2, přezdívaných například „…