„V polovině října jsme jednali s generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic Radkem Mátlem, abychom ho detailněji informovali o problematice poškozených silnic v rámci převozu materiálu ze stavby D35 na území našeho kraje,“ sdělil náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy Michal Kortyš. „Důležité je, že ŘSD nevidí po ukončení výstavby dálnice problém s odstraněním poškození na silnicích II. a III. tříd. Zároveň nám pan ředitel Mátl přislíbil projednání míry povinnosti k odstraňování škod na našich silnicích, a to přímo s dodavateli výstavby,“ uvedl náměstek Kortyš s tím, že jednání budou pokračovat nejprve s náměstkem ministra dopravy Tomášem Čočkem a následně bude tato problematika projednávána s ministrem dopravy.
Pardubický kraj ze zákona jedná ve věci odstraňování závad ve sjízdnosti a rušení provozu i za cenu, že tyto výkony zatím nejsou finančně kryty. „V současné době je již vynaloženo 10 milionů korun a do konce letošního roku předpokládáme až 14 milionů korun. Na vyčíslení předpokládaných škod pro 2020 se právě pracuje,“ dodal Michal Kortyš.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komerční tisková zpráva