Pardubický kraj: Provoz centrálního příjmu by dopravu v ulici Kovářů neměl téměř zatížit

30.06.2018 7:34 | Zprávy

Veřejné projednání záležitostí spojených s výstavbou centrálního urgentního příjmu v Ústí nad Orlicí bylo předmětem setkání zástupců Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraje, Města Ústí nad Orlicí a občanů města žijících v blízkosti Orlickoústecké nemocnice.

Pardubický kraj: Provoz centrálního příjmu by dopravu v ulici Kovářů neměl téměř zatížit
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

Občané se seznámili s návrhem úpravy dopravy v okolí nemocnice. Cílem navrhovaných opatření je nezatížit přilehlé ulice automobilovou dopravou.

„Výhrady obyvatel v jedné z ulic nedaleko nemocnice samozřejmě vnímáme velmi vážně. Občané se bojí nárůstu dopravy po vybudování centrálního příjmu, což je obava pochopitelná, nicméně ujistili jsme je, máme připravené řešení, které nezatíží přilehlé ulice a navíc zajistí dostatečnou obslužnost nové budovy. Musíme vnímat, že se jedná o jednu z největších investic v krajském zdravotnictví. Současné pavilonové uspořádání rozhodně není ideální, a proto je centrální příjem řešením, které pomůže posunout kvalitu poskytované péče v nemocnici, která slouží pro spádovou oblast přibližně 130 tisíc lidí. Vzhledem k tomu, že nám záleží na úspěchu této investice, chceme s lidmi debatovat a seznámit je s detaily,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Podle architektonického návrhu připravujeme příjezd osobních vozidel k centrálnímu příjmu skrze hlavní bránu s tím, že ulicí Bratří Kovářů by projížděly pouze vozy integrovaného záchranného systému. Tím se eliminuje pohyb vozidel touto ulicí, což obyvatelům zajistí klid. Jde nám především o dobré vztahy s vlastníky v okolí nemocnice,“ dodal hejtman Martin Netolický s tím, že občané mohou své připomínky uplatnit v rámci probíhajícího územního a stavebního řízení, které budou v souladu se zákonem vypořádány.

Pro občany ulice se oproti současnému stavu téměř nic nezmění, což potvrzuje také krajský radní pro oblast zdravotnictví Ladislav Valtr. „Snažíme se hledat nejschůdnější variantu. Režim silnice zůstane oproti současnému stavu prakticky nezměněný.  Jediným rozdílem je pohyb přibližně čtyř vozidel zásobování a cca 20 sanitních vozů za den. Navíc přepravní sanitky budou touto ulicí pouze přijíždět a odjíždět následně hlavní bránou. Lidé se tak nemusí bát o klid svých domovů,“ uvedl radní Ladislav Valtr.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Metropole spouští pilotní projekt dynamického svozu odpadu

22:32 MHMP: Metropole spouští pilotní projekt dynamického svozu odpadu

Hlavní město vstupuje do další fáze „chytrého svozu odpadu“. Po ověření funkčnosti a efektivity senz…