Tento partner nebyl v projektu osloven náhodou. Duchovní mají ve svých farnostech velmi blízko k lidem a mohou být cennými pomocníky v šíření informovanosti na poli ochrany bezpečí osob a majetku, a to jak v osobním kontaktu, tak i zveřejňováním informací v církevních publikacích. Na tzv. kněžském dnu konaném24. ledna v Arcibiskupském paláci představili projekt zástupcům církve z Prahy a Středních Čech koordinátorka prevence pplk. Mgr. Zuzana Pidrmanová a kpt. Mgr. Bc. František Vrňata z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství hlavního města Prahy. Účastníci setkání se od nich dozvěděli o důvodech vzniku projektu, tedy zejména potřebě informování veřejnosti o nových trendech vloupání do obydlí a možnostem účinné ochrany proti stále sofistikovanějším útokům na majetek, ale i o cílech a nástrojích projektu.
Informace k projektu doplnil kpt. Vrňata aktuálními trendy v kriminalitě páchané na zvlášť zranitelných obětech, zejména seniorech. Popsal nejčastěji používané legendy a záminky, jak se vloudit do obydlí seniorů, které vedou často k odcizení jejich celoživotních úspor, i možnosti, jak viktimizaci předejít.
V souvislosti s oběma tématy požádali zástupci policie představitele církve o předávání informací o rizicích i možnostech účinné ochrany směrem do farností a zároveň o působení na případné oběti trestné činnosti, aby se neobávali obrátit se v tíživé situaci na policii
V ten samý den, kdy byl projekt "Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům" představen v Arcibiskupském paláci, byly cíle a nástroje projektu prezentovány také na 20. zasedání Poradního sboru pro situační prevenci kriminality.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva