Premier Wines & Spirits uvedla na trh jedinečný český alkoholický nápoj Baron Hildprandt

22.09.2014 10:52 | Zprávy

Baron Hildprandt je název nové značky, kterou na začátku září uvedla na trh společnost Premier Wines & Spirits.

Premier Wines & Spirits uvedla na trh jedinečný český alkoholický nápoj Baron Hildprandt
Foto: red
Popisek: Premier Wines & Spirits

Tato unikátní lihovina z českého ovoce s chutí a vůní hrušek, švestek a malin se vyrábí v historické palírně v Blatné v jižních Čechách. Inspirací pro její vznik byly prvotřídní destiláty, které se v tamním lihovaru připravují už od dob jeho zakladatele, barona Františka Hildprandta. „Přicházíme na trh s ryze českou specialitou, která má nejen vysokou kvalitu, vyrábí se z ovoce od ověřených dodavatelů z jižních Čech, ale hlavně má svůj zajímavý emotivní příběh,“ uvedl generální ředitel firmy Richard Švéda.

Zámecký lihovar naproti svému vodnímu zámku v Blatné založil baron František Hildprandt v roce 1885. Osud jeho rodu se pak ubíral doslova podle kréda, které je vepsáno do rodového erbu. „Přes překážky ke slávě“. V polovině minulého století přišla rodina Hildprandtů o všechen majetek a byla z Čech násilně vystěhována. Nějakou dobu žila v Etiopii, později v Německu a do Blatné se členové rodu Hildprandtů vrátili až na začátku devadesátých let. „Všichni si uvědomujeme, že cesta za úspěchem je komplikovaná a plná překážek, stejně jako osud rodu Hidprandtů. Proto bychom si přáli, aby si lidé nejen při oslavách vychutnali výjimečný nápoj mimořádně jemné chuti, aby si zkrátka spojili nápoj Baron Hildprandt s úspěchem“, vysvětlil Švéda. 

Baron Hildprandt je výsledkem kombinace stařeného destilátu, vody a extraktu ze sušeného ovoce a to hrušky, švestky a maliny. Pro přípravu destilátu se používá ovoce od ověřených dodavatelů z ovocných sadů v Chelčicích a Lhenicích a dvoustupňová kotlíková destilace. Pro staření se vybírá jen ten nejkvalitnější destilát, který dále leží jeden rok v sudech z českého dubu. Voda, která se používá, pochází z vlastních, 35 metrů hlubokých blatenských studní. Prochází demineralizací, proto se hotový nápoj nemusí vymražovat. Přírodní aroma vzniká macerací zralého sušeného ovoce, které se nakládá do 62 procentního destilátu. Výsledný nápoj, po smíchání destilátu, vody a macerátu, se pak ještě dva až tři měsíce dostařuje opět v sudech z českého dubu.

Přírodní specialita s rafinovanou chutí a intenzivní ovocnou vůní Baron Hildprandt se v Zámeckém ovocném lihovaru Blatná vyrábí pod přísným dohledem prezidenta Unie destilatérů Václava Šitnera, odborníka na oceňování a výrobu destilátu a lihovin.


 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Robert Králíček byl položen dotaz

digitalizace

Ukažte mi někoho, komu se z politiků na první pokud podařila nějaká digitalizace. A proč se v tomto směru pořád tak pozadu? PS: Tímto dotazem nehájím Bartoše, jen mi přijde, že v tom není sám, že udělat něco pořádně vám politikům obecně dělá dost problém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český rozhlas: Nejposlouchanější stanice Radiožurnál dál posiluje pozice na trhu

22:03 Český rozhlas: Nejposlouchanější stanice Radiožurnál dál posiluje pozice na trhu

Aktuální výsledky národního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za 2. a 3. kv…