V rámci projektu Ministerstvo spravedlnosti v příštích týdnech instaluje 143 nových videokonferenčních zařízení ve více než 120 lokalitách napříč justicí.
„Využití videokonferencí je v justici trend, v Česku zatím spíš výjimečný. Kromě úspory času a milionových nákladů na převoz osob je přitom také tento typ výslechu citlivější k poškozeným, kteří se tak nemusí s odsouzenými setkávat osobně“, řekl ministr spravedlnosti Robert Pelikán při první zkoušce zařízení.
Ministerstvo tak pokračuje v práci na zrychlení a zefektivnění justice. Jen Vězeňská služba odhaduje úspory okolo dvaceti milionů korun za rok. Pro představu, pouze v měsíci dubnu realizovala přes 9 300 eskort, mezi kterými byly převozy k soudům nebo k lékaři.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva