První pořad pro slyšící i neslyšící děti a dalších deset vzdělávacích formátů na Déčku

04.08.2016 20:40 | Zprávy

Během tří let odvysílala Česká televize na svém dětském programu takřka 16 tisíc premiérových pořadů a výrazně rozšířila nabídku zábavně vzdělávacích pořadů. Právě v tomto trendu bude Déčko pokračovat i v následující sezoně, kdy představí jedenáct nových cyklů zaměřených například na jazyky, bezpečnost, techniku, historii, přírodu nebo pohyb a hudební výchovu.

První pořad pro slyšící i neslyšící děti a dalších deset vzdělávacích formátů na Déčku
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Logo ČT

„Déčko naplňuje své prvotní cíle, je bezpečné z hlediska obsahu i absence obchodních sdělení, je předvídatelné a v oblasti tvorby se zaměřuje na zábavně vzdělávací pořady,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává: „Česká televize je u nás v podstatě jediným subjektem, který nové dětské pořady vyvíjí. A vzhledem k tomu, jak rychle se proměňují technologie i přístup dětí k mediálnímu obsahu, musíme neustále hledat nové, aktuální formáty, jež pro ně budou zajímavé. Naštěstí se nám to daří, Déčko je i po třech letech na druhém místě ve sledovanosti veřejnoprávních dětských stanic v Evropě, u dětí má třetinový divácký podíl a zachovává si i důvěru rodičů. Konečně, průměrný věk diváka ČT :D je dvacet pět let.“

„Pro novou televizní sezonu vzniklo několik pořadů, které se snaží děti motivovat k většímu zájmu o jejich bezprostřední okolí, S Hubertem v přírodě, Moje zahrádka nebo cyklus využívající přirozené zvědavosti dětí a jejich fascinace velkými stroji Kombajn je fajn,“ říká výkonný ředitel ČT :D Petr Koliha. „Snažíme se ale zábavnou formou zpracovávat i náročnější témata, například vesmír v pořadu Teleskop, techniku v soutěžním formátu U6 – Úžasný svět vědy nebo historii v druhém cyklu úspěšného pořadu Sám v muzeu,“ doplňuje Petr Koliha.

Specifickým formátem pak na Déčku bude pořad Hopsasa, který se podobně jako nový Rytmix snaží děti inspirovat k pohybovým aktivitám. V tomto případě se však jeho hlavní protagonistkou stane neslyšící holčička Nela. Hopsasa je tak unikátním projektem, který srozumitelně kombinuje mluvený projev a znakový jazyk, a to takovým způsobem, že mu budou bez tlumočníků rozumět slyšící i neslyšící diváci.

„Děti s nadšením poznávají vše nové a snaží se přicházet věcem na kloub. Déčko jim vzdělání doslova šije na míru. Pomáhá jim zorientovat se ve světě, jeho zákonitostech, pravidlech i záludnostech. S příjemným nadhledem podporuje vztah dětí k učení. Velmi si této práce vážím," říká členka Déčkolegia, autorka knih Bezpečnost dětí na internetu a Hustej Internet a rovněž ředitelka Nadace RSJ, zaměřující se na vzdělávání, vědu a výzkum Lenka Eckertová.

Další z novinek Déčka, Dětská dopravní policie, se pak bude věnovat bezpečnosti provozu a situacím, se kterými se děti v běžném životě setkávají. Po známé Angličtině s Hurvínkem se na ČT :D objeví i další jazykově vzdělávací pořad. Ve Strýčku Tontonovi se sourozenci Evžen a Dorka poprvé vydají na prázdniny do Francie, kde si budou postupně osvojovat základní fráze.

V nové řadě bude pokračovat také pořad, na kterém se podílí skupina Chinaski, Písničky doktora Notičky.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Foltýn

Chápu vás dobře nebo docela ostře kritizujete Foltýna, za kterým stojí tato vláda? Pro mě je šok, že by někdo, kdo je v ODS kritizoval něco, co tato vláda udělá. A obecně, co si vlastně myslíte o celé té snaze vlády vnutit lidem její názory a jakékoliv jiné eliminovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Projektové dny POKOS pokračují, studenti pod dohledem vojáků „rušili“ dron

22:03 Armáda ČR: Projektové dny POKOS pokračují, studenti pod dohledem vojáků „rušili“ dron

Jaké to je, rušit signál a zpacifikovat dron, si mohli vyzkoušet žáci několika středních škol v Olom…