„Jednoznačně dlouhodobě podporujeme malé a střední podniky, nicméně pro naplňování cílů EU by měly být motivovány zároveň i velké podniky, na něž jsou ty malé a střední napojeny. Pro velké podniky v oblasti veřejné podpory už existuje řada omezení, například co se týká intenzity podpory či podporovaných oblastí v rámci strukturálních fondů,“ řekl prezident SP ČR Jaroslav Hanák. „Pokud EU chce skutečně podporovat dosažení deklarovaných strategií a reálně naplňovat cíle průmyslové politiky, je potřeba se o navýšení hranice 20 procent alokace v rámci OP PIK věcně bavit,“ prohlásil Jaroslav Hanák.
O zmíněné tématice SP ČR jednal s příslušnými resorty již zhruba dva roky a pro tato jednání svým partnerům předložil řadu silných argumentů. Jednání se vedla ve shodě se sociálními partnery, kteří argumenty SP ČR podpořili „Věcné debatě k navýšení alokace pro velké podniky se nebráníme, obzvláště tam, kde to pro plnění cílů v jednotlivých osách dává smysl. Pozitivní efekt se pak přenáší i na malé a střední podniky,“ řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.
„Jsem velmi znepokojen, že namísto odborné a věcné diskuse ve prospěch hospodářství České republiky a jeho konkurenceschopnosti musí média věnovat pozornost z našeho pohledu nesmyslnému nařčení jednoho ze zástupců průmyslu z podpory úzkých zájmů jediné firmy,“ dodal Jaroslav Hanák. SP ČR kategoricky odmítá nařčení prezidenta Svazu chemického průmyslu ČR a člena představenstva SP ČR Petra Cingra, že by při snaze o úpravu podmínek čerpání strukturálních fondů průmyslovými podniky prosazoval úzké zájmy firmy Agrofert, jejímž je zaměstnancem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva