TA ČR: Rozvoj česko-německé spolupráce v oblasti energetického výzkumu a vývoje

21.01.2017 12:30 | Zprávy

V rámci česko-německého strategického dialogu se 11. a 12. ledna 2017 uskutečnila v bavorském Erlangenu konference k problematice česko-německé spolupráce v oblastech energetického výzkumu a vývoje.

TA ČR: Rozvoj česko-německé spolupráce v oblasti energetického výzkumu a vývoje
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)

Akce se konala pod organizační záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky (MŠMT) a Federálního ministerstva pro vzdělávání a výzkum Spolkové republiky Německo (BMBF). Konference se zúčastnilo přes 70 zástupců německých a českých vysokých škol, výzkumných institucí a podniků, mezi nimiž byli i zástupci Technologické agentury ČR (TA ČR).

Zúčastnění zhodnotili stav dosavadního rozvoje česko-německé spolupráce ve výzkumu a vývoji. Vzhledem k úzkým hospodářským vazbám mezi oběma státy vyzdvihli i důležitost dalšího zintenzivnění této spolupráce, a to jak v rámci česko-německé dvoustranné relace, tak v rámci mnohostranných panevropských konsorcií. Důležitost spolupráce s německými protějšky lze z pohledu českých výzkumných organizací a podniků vnímat jako jeden z hlavních předpokladů jejich hlubšího zapojení České republiky do Evropského výzkumného prostoru.

V rámci plenárního zasedání druhého dne konference zazněly i prezentace finančních nástrojů podpory česko-německé spolupráce v oblastech energetického výzkumu a vývoji implementovaných BMBF, MŠMT a TA ČR. Na české straně budou tyto podpůrné finanční nástroje představovat zejména Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání, bilaterální česko-německá výzva vyhlášená v rámci programu EUREKA (program INTER-EXCELLENCE) a program DELTA.

Předseda TA ČR Petr Očko prezentoval německým kolegům činnosti TA ČR se zaměřením na mezinárodní spolupráci a energetický sektor v rámci programů DELTA a THÉTA. V rámci jednotlivých diskusních panelů v průběhu druhého dne konference byly prezentovány a diskutovány podmínky a možnosti obou programů.

V závěrečných projevech představitelů MŠMT a BMBF byla vyjádřena připravenost české a německé strany pokračovat v rozvoji strategického dialogu v oblastech výzkumu a vývoje a mj. navázat na dosavadní ročníky česko-německých vědeckých konferencí uspořádáním v pořadí již třetí obdobné akce, a to na počátku roku 2018 v České republice se zaměřením na téma nanotechnologií.

Více informací získáte na webových stránkách MŠMT.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Co myslíte, že bude nyní s Ukrajinou?

Trump přeci dávno deklaroval, že pomoc Ukrajině omezí. Myslíte, že má Ukrajina bez USA šanci Putinovi vzdorovat? Že EU dokáže pomoc ze strany USA nahradit? Podle mě je toto začátek konce Ukrajiny-bohužel. PS: Myslíte, že se Trupmovi podaří konflikt ukončit, čímž se před volbami chvástal? A proč se o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo vnitra: Listina základních práv a svobod nebo zákon o zániku ČSFR. Česko má nové archivní kulturní památky

22:08 Ministerstvo vnitra: Listina základních práv a svobod nebo zákon o zániku ČSFR. Česko má nové archivní kulturní památky

Seznam mimořádně významných archiválií České republiky se rozšířil o pět nových archivních kulturníc…