TA ČR se tak připojila do exluzivního klubu zahraničních partnerů spolupracujících s NSF prostřednictvím tohoto programu a mezi něž se řadí instituce jako finský TEKES, japonské JST, čínský MOST, nebo třeba německé DFG. Kromě TA ČR spolupráci s NSF navázalo také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Program PIRE běží již od roku 2005. Během pěti vypisovaných kol (v dvouletých cyklech) podpořila NSF 76 projektů průměrnou částkou okolo 4,5 mil. USD na projekt. Program je vysoce kompetitivní, vybírány jsou pouze ty nejlepší návrhy projektů. Pokud se zahraniční subjekty chtějí do programu zapojit, musí si nejdříve na US straně najít své partnery, kteří následně požádají NSF o grant, ve kterém zahraniční vědce uvedou jako spoluřešitele. Návrh na projekt může podat jakákoliv US instituce, která disponuje Ph.D. programem a jež se zabývá oborem, který je ze strany NSF podporován (více informací o institucích splňujících tato kritéria je zde).
NSF může prostřednictvím programu PIRE proplácet pouze náklady spojené s americkými vědci a výzkumnými pracovníky. TA ČR předpokládá, že česko-americké projekty, které budou vybrány k podpoře prostřednictvím programu PIRE na americké straně a které budou zároveň splňovat podmínky programu TA ČR DELTA, podpoří právě prostřednictvím tohoto programu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva