Turistický spolek Lipenska: Lipenští vodní záchranáři pořádají kurzy v otužování

18.11.2022 8:24 | Tisková zpráva

Zájem o specializované kurzy pro veřejnost, které pořádají lipenští vodní záchranáři narostl. Přes léto měla parta okolo zdejšího náčelníka Milana Bukáčka ve svých teambuilding programech a kurzech věnovaných první pomoci nebo plavání, neustále plno.

Turistický spolek Lipenska: Lipenští vodní záchranáři pořádají kurzy v otužování
Foto: tslipenska.cz
Popisek: Turistický spolek Lipenska - logo

Do Dolní Vltavice, kde mají základnu, veškeré profesionální zázemí a mohou nabídnout kompletní odborný servis, jezdilo mnoho firem nejen z jižních Čech.  „Spolupracujeme s hotely na Lipensku a doplňujeme je o zážitkový program pro firmy. Naše programy jsou opravdu velmi oblíbené, máme skvělé reference od firem velkých jmen, zvládneme zabavit najednou i 200 lidí,“ uvádí lipenská vodní záchranářka Michaela Petrů.

Na zimu chystají otužilecké kurzy pro firmy, ale i jednotlivce. Chtějí laické veřejnosti vysvětlit, jak se otužovat zdravě, správně a nehazardovat se zdravím. „Dnes se mnoho lidí otužuje na hraně rizika - jde o moderní trend, který propukl v době covidu, kdy se nic jiného pomalu ani dělat nemohlo. Lékař z řad záchranářů v rámci přednášky jasně dle prezentace ukazuje, jak je dobré se otužovat celoročně - chodit bos, méně oblečený a hlavně nepřetápět prostory ve kterých bydlíme a to hlavně v noci, při spánku,“ uvádí Milan Bukáček.

Zájem čekají obrovský – nabitou měli celou letní sezónu a o otužování je stále větší zájem i mezi laiky. Během třeba i několikadenního programu se snažíme lidem představit práci vodního záchranáře. „Frekventanti si mohou vše na naší práci vyzkoušet a hlavně se pobavit. Nikoho do ničeho nenutíme, většinou za námi účastnici programu chodí, že by si chtěli vyzkoušet ještě další aktivity. Je to milé, nás to baví, stmeluje to i náš tým, když dokážeme  programy dobře zajistit,“ shrnuje.

Finanční prostředky následně použijí pro činnost celého spolku a nákup nutných prostředků. Záchranáři pravidelně pořádají kurzy první pomoci pro firmy ze širokého okolí. Pravidelně již nekolik let organizujeme i kurzy vodní záchrany a tzv. přežití pro Jihočeskou univerzitu, Palackého univerzitu  Olomouc, základní a střední školy, záchranáře a vojáky. „Školí u nás opravdoví záchranáři z praxe. Jsou to odborníci a svou práci zvládají výborně. Rádi tuto službu nabízíme, protože v krizových situacích musí člověk umět se rozhodnout a umět jednat rychle, nejhorší je nedělat nic. Veškeré finance, co vyděláme investujeme do naši činnosti -  dalšího vzdělávání naši lidí, proškolení, zvyšování kvalifikace a do materiálu,“ shrnuje Bukáček.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Proč jste při předkládání zákona o střetu zájmů postupoval tak, jak jste postupoval?

Soud zákon shodil ze stolu ne kvůli obsahu, ale formě, jakou byl přijat. Přitom kdybyste postupoval tak, jak se má, zákon by přeci taky prošel nebo myslíte, že ne? A myslíte, že je obecně transparentní postupovat tak, jak jste postupoval vy, tedy že jste zákon chtěl prosadit jen jako přílepek bez to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Zlín během vánočního období přilákala rekordní počet návštěvníků

13:33 Zoo Zlín během vánočního období přilákala rekordní počet návštěvníků

Zájem o návštěvu zlínské zoo během Vánoc, Silvestra a Nového roku byl mimořádný.