První žadatelka se domnívala, že zemědělský pozemek o výměře 1 424 m2 v obci Radhošť je dosud zapsán na listu vlastnictví jejího dědečka. Po vyžádání dokumentů z katastrálního úřadu a od Obecního úřadu v Zámrsku se ukázalo, že se zřejmě nejedná o příbuzného žadatelky. Během měsíce od přijetí žádosti podal ÚZSVM příslušnému okresnímu soudu podnět na projednání dodatečného dědického řízení. I když se tedy pravděpodobně o rodinný majetek nejedná, žadatelka ocenila přístup pracovníků a rychlost vyřízení.
V dalším případě orlickoústecké pracoviště prověřovalo pozemek o výměře téměř 9 000 m2 ve městě Choceň vedený jako orná půda. Žadatel byl přesvědčen, že se jedná o rodinný majetek. Doložil potřebné poklady, ÚZSVM zajistil nabývací doklady a po jejich prošetření požádal o spolupráci Městský úřad v Chocni. Zjištěné údaje ukázaly, že se skutečně jedná o prarodiče žadatele. Následně byla podána žádost o dodatečné projednání dědictví. „Děkuji za spolupráci, která neměla chybu a byla naprosto profesionální“, napsal nám žadatel.
Ve třetím případě neznámého vlastníka pozemku o výměře přibližně 2 500 m2 v lokalitě Serpentýny ve městě Česká Třebová, byl žadatelem vlastník sousedního pozemku, který má o pozemek zájem a chtěl by ho koupit. Vzhledem k tomu, že nemohl dohledat současného majitele, požádal ÚZSVM o pomoc. Z nabývacích dokladů z katastrálního úřadu bylo zjištěno, že na listu vlastnictví je uvedeno chybné jméno. Ve spolupráci s Městským úřadem v České Třebové dohledali zaměstnanci ÚZSVM data potřebná k podání žádosti o dodatečné projednání dědictví.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.