Olga Havlová se po sametové revoluci stala první dámou a tato role ji umožnila angažovat se aktivně v oblasti charity a dobročinnosti. V roce 1990 založila Výbor dobré vůle s cílem pomáhat lidem se zdravotním postižením, lidem opuštěným a diskriminovaným v jejich začlenění do společnosti. „Výbor dobré vůle dodnes plní odkaz Olgy Havlové – pomáhá tam, kde je nejvíce potřeba, kde nikdo další pomoc nenabízí,“ říká Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. „Každý rok dokážeme pomoci tisíci jednotlivců a několika stům organizací, které poskytují sociální služby,“ doplňuje Monika Granja.
Pietní akt se uskuteční v den 21. výročí úmrtí paní Olgy, 27. ledna v 15:30 u jejího hrobu na Vinohradském hřbitově. Za účasti Ivana M. Havla, bratra prezidenta Václava Havla a člena správní rady VDV, a Petrušky Šustrové, disidentky, překladatelky a publicistky, zde přítomní zapálí svíčku za paní Olgu.
Výbor dobré vůle, který Olga Havlová založila, letos oslaví již 27 let svého fungování. O tom, že odkaz paní Olgy je stále živý, svědčí i 23. ročník udílení Ceny Olgy Havlové. Tato cena je udílena lidem se zdravotním postižením, kteří navzdory svému handicapu pomáhají ostatním. Po úmrtí paní Olgy se cena stala i vzpomínkou na osobnost, která se vždy zastávala práv ohrožených občanů. Udělení ceny se letos uskuteční 29. května v Černínském paláci.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva